Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan sajátítottátok el az...

Hogyan sajátítottátok el az angolt?

Figyelt kérdés

Úgy érzem ,hogy az angol szövegek nagyrészét megértem,illetve egy nagyon jó barátom is lett aki külföldi.


Viszont még minding nem érzem elég jónak az angolom,hallás és folyamatos beszéd alapján.


Ti nektek mi vált be?



2021. nov. 13. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Angolul olvastam könyveket, filmeket csak angolul néztem. Ha valamit tanultam pl történelmet, próbáltam angolul megtanulni, hogy menjen a plusz angolom is. Magyarul szinte csak a családdal beszélek és pár közeli baráttal.
2021. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Rengeteg angol nyelvű zene, és mégtöbb angol nyelvű Youtube videó.
2021. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vettem egy angol könyvet annó viszont rengeteg ismeretlen szó volt benne,túl bonyolult szavak voltak benne.(túl volt szininímázva vagy nem tudom hogyan fogalmazzak:DD) Tehát a könyv az nekem nem volt lebilincselő emiatt és abbahagytam.
2021. nov. 13. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha a szövegértés elég jól megy, a folyékony beszéd is kialakul idővel. Én ha beszélgetek magammal a fejemben, mindig angolul teszem. :D Nem szándékosan, csak úgy magától jön.
2021. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"az angol szövegek nagyrészét megértem"

"Vettem egy angol könyvet annó viszont rengeteg ismeretlen szó volt benne,túl bonyolult szavak voltak benne"


Akkor most melyik?:) Ahhoz, hogy fejlődj, muszáj kihívások elé állítanod magad, energiát belefektetni, új szavakat kiszótárazni. A szókincsed bővítése a hallásértésedre is jó hatással lesz. Beszélni pedig úgy lehet, ha az ember csinálja: pl. miután elolvastál valamilyen szöveget, foglald össze szóban a tartalmát, beszélj minél többet. Ezek a készségek mind összefüggenek, minddel kell foglalkozni.

2021. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy k* könyv az semmi. Majd ha átrágod magad harminc könyvön, utánanézve minden nyelvi szerkezetnek, amit nem értesz, akkor a harmincegyediket már tán kezded majd élvezni.


manapság mindenki olyan primitív lett, hogy azt hiszi, befektetés nélkül lsz eredmény. Vagy injekciótól, vagy ráolvasástól. Hát nem.

2021. nov. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!