Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelveken beszélsz,...

Milyen nyelveken beszélsz, milyen szinten, és hogy sajátítottad el őket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Angolul a közép és emelt szint fölött valahol, ezt iskolában illetve Angliában tanultam meg.

Japánul középszinten (nyelvvizsgával), koreaiul alapszinten, finnül az alapszint és a középszint között valahol, valamint eszperantóul alapszinten. Ezeket magamtól tanultam.

2011. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez komoly??? Akkor LE A KALAPPAL!!! :-)
2011. febr. 28. 20:06
 3/14 habibi ***** válasza:
88%
arab (középszint)- szerelmemtől, német (anyanyelvi szint)- szerelmem, angol (erős középszint)-suli, szlovák (anyanyelvi)-lakhely, cseh (anyanyelvi)-egyedül, mert szinte ugyanaz mint a szlovák, és most kezdek talán az oroszba, de ez kevés, ezeket akarom még beszélni: spanyol, héber, olasz, francia és dán
2011. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Angol, német és spanyol felsőfok, olasz erős középfok, francia társalgási szint.
2011. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utsó válaszoló, te melyiket hogyan tanultad meg?
2011. febr. 28. 20:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Angol - iskolában tanítják, felső-közép szint (nem tudom hogy ennek mi a hivatalos elnevezése).

Orosz - magamtól tanulom, kb. középszint, bár mivel az aktív tudást (pl. beszélgetést) nincs kivel gyakorolnom, ezért nem tudom annyira hasznosítani. Bár mivel kb ennyi a nyelvekkel a tervem, hogy megértsem, így elégedett is vagyok vele.

Lengyel - természetesen magamtól tanulom, és még az is túlzás, hogy alapfokon állok, mert sajnos elég lusta vagyok.


Na persze, nem árt hozzátenni, hogy ha minden jól megy, egyetemen ezzel a két nyelvvel fogok foglalkozni, úgyhogy alapnak pont elég az a tudás ami most megvan.

Amiket viszont még szeretnék tanulni: finn, szlovák vagy cseh, török, esetleg spanyol. Viszont, mivel, magamat ismervén, nem valószínű hogy aktívan bármi közöm is lenne majd ezekhez a nyelvekhez, ezért ha csak érteném őket, azzal már több, mint elégedett volnék - persze ehhez szorgalom és idő sem ártana majd.:)

2011. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

angol, bármirőltudokbeszélgetniésegészigényesen - középiskola+magánszorgalom+élet

német, középfokplusszszakmainyelv - középiskola+munkahely

spanyol, erőstársalgásiplusszakmainyelv - egyetemikurzus+erasmus

francia - nemadnakelszaláminak - egyetemi kurzus + hasonlít a spanyolra és a katalánra

2011. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Angol - egesz eletemben imadtam, felsofokuztam belole gimiben, egyetemen szakmai nyelvvizsgat is tettem, angol szakra is jartam, utana a kiejtest kulfoldon csiszoltam tokeletesre - nyelvteruleten elek, itteni a ferjem.


Spanyol - kozepfokum van belole, szeretnem fejleszteni, magamtol tanultam gimi alatt teljesen egyedul


Francia - szinten kozepfokum van belole, szeretnem fejleszteni, gimiben tanultam meg egyedul


Ami meg erdekelne nagyon az az orosz es a lengyel, de nem akarok idot fektetni bele, mert ugysem tudnam mar magas szinten megtanulni meg elfelejtenem, mert itt nem hasznaljak.

2011. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Angol: most készülök felsőfokúra, anyukám tanított meg. (ő nem angol anyanyelvű, nem is tanár, egyszerűen csak tud angolul)


Német: most készülök középfokúra, iskolában tanultam


15/L

2011. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Finnül, Finnországban tanultam meg a nyelvet, most a főiskolát finnül végzem Helsinkiben. Könnyű nyelv hamar meg lehet tanulni.

Angol, gimiben tanultam. Nagyon szeretem az angolt, de muszáj ismételnem mert nem sokat használom, így nem olyan jó már.

Tanultam még svédül és oroszul, de csak nagyon alapszinten. Szeretném később mind a két nyelvet megtanulni.

2011. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!