Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nagy gond, ha brit angolt...

Nagy gond, ha brit angolt tanulok és az amerikai angol kiejtést sajátítottam el?

Figyelt kérdés
Értem én a szó végi "r" használatát, néha szóközit. Az amerikai valahogy jobban tetszik kiejtésileg! :)
2011. aug. 19. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Az amerikai akcentus sokkal könnyebben elsajátítható mint a brit, sokan alapjáraton is azt tanulják meg.


Arról nem is beszélve, hogy nagyon sokat kell ahhoz brit területen élni hogy az ottani kiejtést rendesen el tudd sajátítani (a magyarok többsége nem is képes rá, egyszerűen nem áll rá a szájuk) és ne hangozzon "fake"-nek, meg ilyen mesterkéltnek.


Világi viszonylatban szerintem jobban teszed ha az amerikai kiejtést sajátítod el, úgyis megért mindenki, és legalább nem fogsz azon izgulni hogy úúúristen most vajon kiröhögnek-e azért ahogy próbálok brit akcentussal beszélni.

2011. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Na a magyar-amcsi kiejtes is rohejes. Mar tul tulozzak az "r"t. Egyebkent soha nem fogod elsajatitani egyiket sem, mert nem anyanyelvi beszelo vagy. Csak utanozni tudod, de aki ott szuletett, sot meg a kulfoldiek is tudjak, hogy nem eredeti amcsi kiejtes. Magyaroknak semmi problema az "r'-el, hisz mi is ugy majdnem ugy ejtjuk ki, ropogosan, ellentetben a brittel.
2011. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem baj, ahogyan azt sem értem, miért röhögnének azért ki, mert próbálod a brit akcentust utánozni. Hidd el, senki nem fog ezért rajtad nevetni.
2011. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a brit-angol könnyebb. A not-ban lévő "o" majdnem megfelel a magyar "a" hangnak. Persze nem teljesen ugyanaz, de közel van hozzá. Ezért tudta Freddie Mercury kiejteni a tavaszi szélben az "a"-t hibátlanul és az amerikai angolt beszélők ezért nem találják el soha a helyes "a"-t. Egyébként szerintem jobban is hangzik, kivéve az affektálás.
2011. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor már megnyugodtam! ;)
2011. aug. 19. 21:48
 6/6 anonim válasza:
86%
"Imádom", amikor valaki tanulással és fejlődéssel kapcsolatos kérdésre olyan választ ad, amiből az jön ki, hogy "úgyse fog sikerülni". Iszonyatosan jellemző ez a magyar mentalitásra és olykor a hányinger kerülget. Kedves Kérdező, ne keseredj el, mert FromOz a napnál is világosabb, hogy baromságot ír. Bármilyen akcentus elsajátítható kellő gyakorlással, akár anyanyelvi szinten, habár természetesen nem az iskolapadban és nem a magyar közoktatásra/nyelviskolákra jellemző, magyarul tartott "angolórákon". Létezik például egy American Accent Training (google, ha érdekel) nevű dolog, ami éppen felnőtteknek (értsd: főként bevándorlóknak és külföldieknek) készült, akik amerikai angolt szeretnének tanulni. Én az amerikai dialektust beszélem, és nagyon nem értem, miért kell itthon erőltetni a brit angolt, amiből azok körében, akik nem tanulnak különórán vagy hatékony módszerrel, eddigi tapasztalatok szerint végül úgyis Hunglish lesz belőle (if jú nó vát áj mín). A világban sokkal többen beszélik az amerikai angolt, mint a britet, ezenkívül sokkal szebben is hangzik, dallamosabb, lágyabb, jobb hallgatni és beszélni is. A brit nekem igencsak fennkölt, túl kemény, néha pedig irritáló is hallgatni, mintha a beszélő folyamatosan kioktatni próbálna. Én azt mondom, egyáltalán nem gond, ha az amerikait beszéled, sőt, szerintem jobb, ha azt beszéled. Én amerikai angolul érettségiztem és nyelvvizsgáztam britmániás tanárok közt és semmi gondom nem volt belőle. Én azon szoktam néha röhögni amikor kereskedelmi rádiókban próbálják az amerikai szenzáció-narrációt utánozni (pl. and now on Danubius Radio).
2011. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!