Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Voltak-e olyan szavak gyerekko...

Voltak-e olyan szavak gyerekkorotokban, amiket rosszul tanultatok meg, és után még viszonylag hosszú idő eltelt, mire erre rájöttetek?

Figyelt kérdés
Nálam speciell ilyenek voltak a nagrág, a zoknyi, és a ladír.

2021. nov. 28. 06:50
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

"fizet a füzet helyett, első osztályban kijavítottak, mire teljesen összezavarodtam"


Épp ezt akartam írni, csak fordítva. :) "Füzet"-et mondtam kb 8 éves koromig a "fizet" helyett. Néha még mai is...

2021. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Hirdetéseknél Érd nálam is. Egészen 22 éves koromig, amikor is egy haverom világosított fel. Éppen állást néztem, és mondja nekem: "Ezt nézd, ügyintézőt keresnek." Rápillantok és rávágom: "Te hülye, az Érden van!"

Nem bírt megszólalni a röhögéstől.


De én a számítógépre is azt hittem hogy elromlott, amikor bekapcsolásnál kiírta hogy Toshiba.

🙈


Ja és szöllő. 😂

2021. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
18%

"Szaft helyett zaft (anyukám mai napig így mondja)"


A németek sok szót átvettek tőlünk, azt a torzítottat meg mi visszavettük, szinonimaképpen.


Zamat(magyar)

->

zaft (egyes német vidékeken kb így mondják)

->

szaft(magyar).


...Vagy pl.:


takarít szinonimája a (be)söpör(magyar szavak)

->

spar(német szó)

->

spórol (magyar szó, szinonimaként; eleve nem is magyaros a dupla mássalh-val való kezdés, eredetileg tehát SÖPÖR volt, német áttétellel, a szavak útját tekintve).


Persze a finnugoristák szerint mindent másoktól vettünk át, összelovagolva szavakért a világot, és olyan magyar nyelvet raktunk össze, amelyet G.Bernardt Show is megirigyelt. Brávo akadémikusság, tartsátok a markotokat! :) A sok ezer török-magyar, ujgur-magyar, sumér-magyar szóegyezés helyett meg a pár száz szavas finn-magyar párhuzamot erőltetik. :) No comment.



"[...]Ezek után vajon állítható az a képtelenség, hogy a magyarok a népvándorlás alkalmával végigjárták a világot és minden lehető nyelvből összelopkodták nyelvüket?

Ezt az állítást a magyar nyelv logikája és szerkezete egyértelműen kizárja. Elég ha ezzel a témával kapcsolatban valaki elolvassa


Varga Csaba [matematikus, nem lefizetett nyelvész!!]


könyvét a magyar gyökrendszerről és szavaink ebből való kialakulásáról. Ezt úgy kell elképzelni, mint egy hatalmas fát, melynek minden ága tovább oszlik, de az ágacskák kapcsolata visszakövethető egészen a törzsik, illetve a gyökerekig. No most már, ha bármely szavunk ebbe a csodálatos rendszerbe beleillik, mind gyöki szerkezetével, mind a képi mondanivalójával, akkor biztosan magyar szóról van szó.


Követve a fenti nemzetek nyelveinek szópárhuzamait a magyar nyelvel, nagyfokú bizonyossággal megállapítható a szóátvétel iránya.


És itt jön a döbbenetes eredmény! A szóátvételek szinte mindig magyarból mentek át az idegen nyelvekbe.


Az átvevő nyelvekben hiányzik a gyökrendszerbe való beilleszthetőségük.


Miután most már bátran állítom, hogy a ma magyarnak nevezett nyelv Európa, de talán a világ legősibb nyelve.

[...]

"

[link]


YOUTUBE:

[link]

[link]

2021. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
22%
(Kiss Dénes: hét nyelven tudott -isten nyugosztalja- mint költő író, műfordító, finnül, manysiul, hantiul, angolul, franciául, stb. Tehát ismerte a kamu finnugorista elmélet nyelvei közül a főbbeket is igen jól!)
2021. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
18%

Íme a "tökéletlen" magyar nyelvre példa, amely tökéletlen, hiszen "nincs ős szava" a finnugorizmus szerint, hanem minden szót "összelopkod":


MEGSZENTSÉGTELENÍTHETETLENSÉGESKEDÉSESSÉGEITEKÉRT.


Értelmes magyar EGY darab szó. Hogy nem annyira használunk ilyen összetetteket a gyakorlatban? Na ja. De ilyeneket mindenesetre a hétköznapokban is:


MEGHÍVATTATHATNÁTOK.


Ilyen "primitív, tolvaj" nyelv a magyar, a finnugoristák szerint. :D


Mit tud a latin, vagy a görög nyelv?: Lófütty.


Az ógörög viszont a magyar egy dialektusa:


[link]

2021. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim válasza:
100%

én a pocsolyát sokáig kocsolyának hittem, és nem hittem el amikor valaki közölte velem hogy az egyébként pocsolya :))

Illetve biciklit biciglinek, legalább ötödikes koromig úgy is írtam :D

2021. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
64%
Pizsama. Mai napig így mondom.
2021. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
88%
H.lye telefon kijavította helyesre. Szóval PIZSOMA.
2021. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
79%

#33-35, lehetne hogy nem itt térítesz?

teljesen más a téma

2021. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
55%
Bicigli nálam is megvan. a pizsamával mi a baj? szerintem is pizsama
2021. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!