Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a dél-amerikaiak Magyarorsz...

Ha a dél-amerikaiak Magyarországra jönnek és itt lesz gyerekük aki Magyarországon cseperedik fel: a gyerek akcentussal fogja a spanyolt beszélni minden esetben?

Figyelt kérdés

Volt egy argentin kolléganőm és ő mesélte, hogy spanyolul beszél a gyerekeivel. Megkérdeztem, hogy a kisebbik lánya akcentussal beszél-e spanyolul és mondta, hogy igen.


Egy volt iskolatársam édesapja dél-amerikai volt, az anyukáját nem tudom, hogy ő is dél-amerikai vagy magyar volt, de a lánynak spanyolos neve volt. És ő itt született és járt oviba, suliba, viszont a származása miatt tudott spanyolul. Mégis a spanyolt erős akcentussal beszélte.


Szóval, minden esetben ezek a gyerekek akcentussal fogják a spanyolt beszélni? Azt tudom, hogy sok gyerek meg se tanul spanyolul, hiszen azok a dél-amerikaiak akik több mint 20 éve itt élnek, megtanulnak magyarul, de én azokra a családokra gondolok, ahol spanyol nyelven kommunikálnak. Pl két dél-amerikai nem fog magyarul beszélgetni otthon attól, hogy Magyarországon élnek.


2021. dec. 19. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
egyedi esetek vannak... nem lehet általanositani.
2021. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általában ha külföldön nö fel egy gyerek, akkor az anyanyelvét valamennyire (enyhe) akcentussal fogja beszélni, mert folyamatosan másik nyelvet is hall.
2021. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!