Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Osztrákul lehet valahol...

Osztrákul lehet valahol tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy Ausztriában nem németül, hanem a németnek egy módosult verziójában beszélnek, írnak. Ha ez igaz, akkor ha németet tanultam, mennyire lesz ott nehéz az elején, vagy esetleg van olyan képzés ahol "osztrákul" lehet megtanulni?

2022. febr. 13. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Németül beszélnek. Az a hivatalos nyelv. Dialektusok meg tartományonként vannak kb.


Az északnémethez képest pár dologra más szót használnak, pl túró nem quark hanem topfen, a krumpli erdäpfel, a feldsalat náluk vogerlsalat, meg ilyenek. De a fő dolgok ugyanazok. Meg kicsit b...zisabban beszélik a Hochdeutschot a Bécsiek, a Grazi meg kicsit olyan arrogánsabbnak hat elsőre, aki nem azon nőtt fel.

2022. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Irodalmi nemet, csak dialektusok vannak.

Itthon nem tudod megtanulni... na meg melyiketcaxtöbb tucat közül?


Tanulj nemetül es ahová kimesz, ott radragad a tájszólás...

2022. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A burgenlandiak legalábbis elég parasztok. De Bécsben teljesen érthető. Amúgy Sopronban vannak Ausztriából nyelvtanárok.

De akkor már gondolom át is lehetne járni a határon.

2022. febr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha igazi érthetetlen paraszt-barokkot akarsz tanulni, akkor a soproni sváboknál fizess be órára. De mint mondtam a burgenlandi parasztok sem piskóták.


Egyéb helyeken egész érthetően beszélik a németet főleg Bécsben.

2022. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, nézd meg az Osztrák Intézet nyelvtanfolyamait - de ott is hochdeutsch-ot tanítanak... :)
2022. febr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!