Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Már többször találkoztam...

Már többször találkoztam azzal, h valaki a magázást kerülve a megszólított személy nevét használja. Ez így helyes a magyar nyelvben?

Figyelt kérdés

Pontosítok. Pl. beszélgetek valakivel aki nem akarja az “Ön” szót használni helyette a keresztnevemet mondja.


“Önnek megfelel az időpont?”

Ha pl. Ádám a keresztnevem,

“Ádámnak megfelel az időpont?”


Ez engem annyira irritál, h kezdetben azt hittem, h valaki másról van szó akit szintén Ádámnak hívnak.



2022. febr. 26. 07:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10, Ha az illető Ádámhoz szól épp, akkor azzal, amit írtam, megkerüli a tegezés/magázás kérdéskört.

A beszélő Ádám felé fordul: Ádám, megfelel az időpont?


Ezen mit nem értesz? Ez fejezi ki azt, amit a kérdező az eredeti kérdésben bedobott. Nem kell kifejezetten sem magázódni, sem tegeződni, mégis megszólítja személyes névmás nélkül.


Az ÁdámNAK verzió tök mást jelent, az valóban egy harmadik személyről szól. Erre írtam, hogy értelmetlen a névrag meghagyása. Attól hogy önNEK szól a kérdés magázásban, a keresztnévhez még nem kell hozzácsapni a nak/nek ragot...

2022. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!