Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehetséges megtanulni kínaiul...

Felhasznalo0780 kérdése:

Lehetséges megtanulni kínaiul "itthon"?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves joghallgató vagyok. Már tanultam mandarint, hsk 2 szintig jutottam, de tovább nem érdekelt a sztori, érdeklődésemet vesztettem.


Most viszont újból felmerült bennem, hogy megtanulok, jobban elkezdett izgatni a történet, a karakterek érdekessége, a kihívás, az esetleges előny, amit nyújthat később pénzügyileg akár stb. Itt, ahol tervezek tanulni, van Konfuciusz intézet, ahol anyanyelvi tanárok is vannak (Miskolc egyébként), valamit egy online - szintén anyanyelvi - tanár segítségét is igénybe venném, pénz ellenszolgáltatásért természetesen (a preply egy elég jó oldal ehhez).


Egyetem után ösztöndíjjal egy fél évre szeretnék ugyan kimenni Kínába, egy egész évre viszont nem, mert nagyon jó lenne munkába állni, elkezdeni saját egzisztenciát építeni (hát a természetes dolgozni akarás nyilvánvalóan bennem is megvan, csak ugye egy nappali egyetem nem erről szól feltétlenül, főleg a jog - hiszen cél, hogy jogi tudásomból éljek meg, de most nagyon eltértem).


Szóval úgymond "itthon" lehetséges szerintetek egy viszonylag jó szinten elsajátítani a nyelvet?

Persze tudom, hogy attól függ leginkább csak, mennyi energiát rakok bele. Nos, ha én valamit elkezdek, szeretem komolyan venni, így napi 2 órát biztos beletolnék (ami minőségi idő lenne). Sok eredeti hanganyagot is hallgatnék, sorozatok később, stb.



Hálás köszönetem a válaszokért, kellemes húsvétot mindenkinek! :)



2022. ápr. 14. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Meglehet elvileg. Csak tripla annyi idő lesz, mint tanárral.
2022. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Van egy ismerősöm, aki magától tanult meg kínaiul, jelenleg kínai szakon tanul az egyetemen. Elmondása szerint felszedett egy erős alapot (olvasás, tanulás és videók nézése révén), majd kiment a kínai árusokhoz, velük beszélgetett és gyakorolt. Szóval igen, lehetséges.
2022. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!