Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha vesszük azt a tényt hogy...

Ha vesszük azt a tényt hogy az incel kifejezést egy nő használta magára először, akkor mára miért tűnik úgy, hogy ezt a kifejezést kisajátították a férfiak?

Figyelt kérdés

[link]


Még régebben egy Alana nevű nő létrehozott egy weboldalt a magányos embereknek, akik párkeresési gondokkal küzdenek, és hogy egymást segítsék ebben, de mára ez összekapcsolódott a haraggal és a nőgyűlölettel.


Eredetileg az incel azt jelentette, hogy bármilyen nemű ember (férfi, nő), aki magányos, soha nem volt, vagy nagyon nehezen alakít ki párkapcsolatot, vagy akinek hosszabb ideje nem volt szexuális kapcsolata, esetleg még szűz. De manapság ez az egész incelség szinte a férfiakról szól, a nőket kihagyva azzal magyarázva, hogy egy nő nem lehet incel, mivel szexuális kapcsolatra mindig találna valakit (hogy kiket, azt hagyjuk most.)


Ennek a dolognak engem amúgy a pszichológiája érdekelne, hogy egy elvileg ártalmatlan, nő által kezdeményezett közösség az évek folyamán hogyan alakult át egy olyan férfiak által alkotott nőgyűlölő közösséggé (ezáltal a nőket kizárva), amely a nőket hibáztatja, és amely csoport nevéhez több gyilkosság, és merénylet fűződik.


Mit gondoltok, hogy mi lehet az oka ennek a szinte 100%-os pártfordulásnak? A kérdést nem provokatív jelleggel teszem fel, csak érdekelne ennek a jelenségnek az oka. :)



2022. máj. 9. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezek a férfiak megkeseredettek és emiatt tele vannak haraggal és gyűlölettel. Emiatt nem tudott egy konstruktív közösség lenni, aminek amúgy eredeti célja a probléma kibeszélése és a "nem vagy egyedül" dolog. Mert hát igen, ha van egy dolog ami összeránt (akár csapatmunka mondjuk egy órán, vagy bármi ilyen közösség), mindig megvan az esélye hogy csak az összerántó ok kritikája lesz a fő téma és nem a megoldása.
2022. máj. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MDaniel98 ***** válasza:
75%
Szerintem azért sajátították ki ezt a férfiak mivel sokkal többen vannak akik úgy éreznek, hogy a nők kitolnak velük (és ezt ország-világ elött hirdetni akarják) mint amennyi nő így gondolja, vagy hirdetni akarná ezt. A nőknek olyan szempontból könnyebb a párkeresés, ha csak alkalmi partnert akarnak szerintem, mivel mindig lesz pár kanos férfi, akiknek mindegy kivel csak legyen szex.
2022. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

“ A nőknek olyan szempontból könnyebb a párkeresés, ha csak alkalmi partnert akarnak szerintem, mivel mindig lesz pár kanos férfi, akiknek mindegy kivel csak legyen szex.”

Ahogy prostituáltak is vannak, akik akármikor kaphatóak szinte akármire. Ha csak alkalmi partnert akarnak, akkor ugyanolyan könnyű helyzetben vannak a férfiak is.

2022. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Erdekes cikk. Pontosan elmagyarazza.

[link]

2022. máj. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
2022. máj. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
a gyűlölködőknek rossz, ha egymásra találnak, mert csak egymást hergelik. Mindegy, hogy mi volt az eredeti cél, közös gyűlölködéssel az aranyból is sz.rt csinálnak.
2022. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!