Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehet valami jelentése a...

Lehet valami jelentése a Voynich-kézíratnak?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy csak egy fikció az egész, a rajzok is ezt mutatják, meg az is, hogy eddig senki nem tudta dekódolni. Mások szerint értelmes szöveggel van dolgunk, de azt nem tudják, hogy kódolt-e a szöveg vagy nem. Ismeretlen nyelv, ismertelen szerző. Többféle teória van, hogy mit jelenthet. Rossz nyelvek szerint már megfejtették, csak nem publikus a jelentése. Valakik szerint UFO-k írták. Ez utóbbit azért nem hiszem.

2022. máj. 30. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Arra tippelnék hogy egy egész másik világból került ide.
2022. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olyan növényeket ábrázol, amik ezen a Földön nem léteznek. Egyébként ezekből kifolyólag én is kezdem azt gondolni, hogy csak kamu. De szívesen meghallgatom azok véleményét, akiket szintén érdekel a könyv.
2022. máj. 30. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Humbug. Adj egy liter házipálinkát, két láda sört, papírt-pennát és összedobok egy jobbat.
2022. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem csak úgy össze van dobva, elég sok szakértő dolgozott rajta, akik ezt is szívesen kimondták volna, hanem lenne, de valóban nem kizárható ez sem. Viszont elképesztően jól meg van csinálva, szóval passz.
2022. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, az engem is elgondolkodtat, hogy a tudósok szerint értelmes szőveg, ezt bebizonyították.
2022. máj. 30. 20:08
 6/10 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem amikor elismert nyelvészek sem mennek vele semmire az jelent valamit.
2022. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De mindenféle statisztikai adatból azt mondják, hogy kell, hogy legyen értelme. De nagyon különös könyv.
2022. máj. 31. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Esetleg a mainstream történelemtől elrugaszkodva ez lehet az egyik első civiláció a Lemuriai emléke, vagyis annak másolata, esetleg az Atlantiszi civilizáció emléke. Időben mindkettő messze volt, szóval valaki valamiről kellett hogy másolatot készítsen -és tökéletes másolatot, mert nincsenek benne javítások ?!? 🤔
2022. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van egy olyan erős teória, miszerint Leonardo da Vinci írta. Ebben is erősen hiszek. A rajzok nagyon hasonlóak a könyben, a kidolgozottság, a rajzok körüli írás. Emellett rendkívül okos ember volt, rengeteg mindenhez értet és sokszor tudta előre, hogy mi fog kisülni a dolgokból. Meg írt titkosan is. Valahol olvastam a neten, hogy valaki a tükörben nézte a könyvet és értelmes olasz szavak jöttek ki belőle?! De azt mondjuk nem tudom, hogy több művéhez nem írta oda nevét?
2022. máj. 31. 18:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Mármint a tükörírás Leonárdo trükkje volt.
2022. máj. 31. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!