Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az Alza reklámok készítői...

Az Alza reklámok készítői műveletlenek, vagy az átlagember műveletlenségére alapoznak?

Figyelt kérdés
Minden reklámban van egy "most vásárolj szuper áron" kezdetű mondat. Aki tud latinul vagy valamilyen újlatin nyelven, az tudja, hogy a szuper eredeti jelentése "nagyon magas, legmagasabb", így ez nem tűnik annyira csábító ajánlatnak.
2022. jún. 4. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt műveletlenek, másrészt a szuper jelentése az idők során negváltozott.

Nem, nem vagy idióta.

2022. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szuper akciós áron...
2022. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Mi magyarul beszélünk, nem latinul, vagy újlatin nyelven. A szuper szót nem egészen abban a jelentésben használjuk, mint latinul.

Ezt a nyelvek számos alkalommal megcsinálják. A te szavadat lemásoltam, és a másolattal azt csinálok, amit akarok, semmi közöd hozzá. Attól még megmarad neked az eredeti, azzal pedig te csinálsz azt, amit akarsz.

2022. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét problémafelvetésben szerintem nincs igazad, mert ebben a kontextusban a "szuper" jelentése természetesen már módosult, nem "legmagasabb", hanem "legjobb". Ettől függetlenül azok a reklámok tényleg rendkívül alacsony szellemi színvonalról tanúskodnak - ez is az oka annak, hogy egyszerűen nem tudtam magam sosem rávenni, hogy bármit is rendeljek tőlük, egyszerűen semmi bizalmam egy ilyen "arculat" után a cégben. Szerintem főleg a vevőik szellemi színvonalát tekintik ilyen alacsonynak, kisebb részben viszont nyilván a saját szellemi kapacitásukat is tükrözi.
2022. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
2022. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudnád, hogy a szolid szó más nyelveken mit jelent, akkor is ki lennél akadva, hiszen, az eredeti jelentése homlokegyenest más, mint ahogy a magyarok használják.
2022. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
És az megvan, hogy az opera szó az opus szó többes száma latinul? Ezzel is lehet ám vagánykodni. Hiszen, ha a médiák nem helyes, mert a média többes számú szó, akkor az operák sem helyes, mert az opera szintén többes számban van. Az operák szavon senki sincs kiakadva, azonban a médiák szón igen. Milyen furcsa...
2022. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez egy pszichés hadviselés az értelmes emberek ellen, mert az idegbaj jön rám, ha felcsendül az a torz hang. :D
2022. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A mostani reklámok mindenképpen erős érzelmeket akarnak kelteni, és ezt leginkább negatív érzelmekkel lehet elérni.

Ez ellen csak tudatosan lehet védekezni, és szerinted az emberek hány %-a tudatos?

2022. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Szuper alacsony áron oda van írva hogy "alacsony"áron.
2022. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!