Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy nyelvész, egyetemi tanár...

Webnyelv kérdése:

Egy nyelvész, egyetemi tanár hány nyelv nevét tudná felsorolni? És egy átlagember?

Figyelt kérdés
Állítólag kb. 3000 (más forrás szerint 7000) nyelv van a világon. Mindet megtanulni sose fogjuk, de legalább a nevét fel tudjuk sorolni egy részüknek? Szerintem nagyon kevesen lehetnek, akik 100-200 nyelv nevét fel tudják sorolni. Nekem egyik hobbim a nyelvek elég régóta, de kb. 60-nál több nyelvet nem hiszem, hogy fel tudnék sorolni.
2017. máj. 1. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
A világon durván 200 ország van. Nem mindegyiknek van saját nyelve, de a többségnek igen, ráadásul általában úgy hívják a nyelvet, mint az országot. Szóval ha ismered a föld országait, akkor egy csomó nyelv nevét kapásból tudod.
2017. máj. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Minek kellene tudnia felsorolni az összes vagy majdnem összes nyelvet egy nyelvésznek?


A fontosabbakat tudja, azokkal illetve néhánnyal közülök foglalkozik, de az nem tartozik a "kötelezö" ismereket közé, hogy minél többet fel tudjon sorolni.

2017. máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vree ***** válasza:
49%

^Így van.

És egy "átlagember" nem tudja felütni a lexikont (internetet) és kigyűjteni a neveket? Igazából még annyi se kell, felütsz internetről egy ilyen oldalt, mint mondjuk:

[link]


A legmegbízhatóbb forrás talán a The Ethnologue (Az Etnológus) nevű kiadvány [link]

ami jelenleg 7099 "élő" nyelvet listáz.

Felmész az oldalukra, rákatintasz a "languages" gombra és voálá. [link] Ezeket megtanulod és máris "nem átlagember" vagy.

2017. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj egy kutatást ezügyben, és kiderül.
2017. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy egy nyelvésznek, vagy hogy egy átlagembernek tudnia kéne sokat felsorolni. Csak kérdeztem.


A Föld országaiból kiindulni nem feltétlen jó, mert pl. Elefántcsontpart, Bolívia, stb. országnak nincs az ország nevéből felírható saját nyelve. Amiket országok nevéből le tudunk írni, azoknak a nevét a legtöbben ismerik is.

2017. máj. 2. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:
482.
2017. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
első vagyok: Azt írtam, hogy "általában", nem azt, hogy mindig. Kiindulásnak mindenképpen jó, ha csak megsaccolni akarod a nyelvek számát.
2017. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7. válaszoló, értékelem, hogy hasznos választ akarsz adni. Szerintem az országok nevének ismerete nem segít sokat. Az európai országok nagy részével igaz, amit írsz, és még néhány országgal. De azokat a nyelveket egyébként is fel tudja sorolni a legtöbb ember, anélkül, hogy országokra gondolna. :)


Hasznos válasz egy sem érkezett. Bár nem gondoltam, hogy bárki is elkezdi számolgatni, hány nyelvet tud felsorolni, de saccolni mindenki tudhat. Valaki odaírt egy számot, azt viccnek szánhatta.

Nem baj, ha senki nem számol utána vagy nem saccol, de akkor nem értem, miért van 6 válasz, melyek nem a kérdésre válaszolnak.


Kutatás jó ötlet, de nem fogok csinálni. Annyira érdekelt a dolog, hogy itt megkérdezzem, több energiát nem fektetek ebbe.


Lehet, a kérdést értelmezte mindenki félre. Nem azt kérdeztem, hány nyelv van a világon, hanem hogy egyes emberek hányat tudnak megnevezni belőlük.

2017. máj. 6. 19:18
 9/14 anonim ***** válasza:
"Lehet, a kérdést értelmezte mindenki félre." - Vagy te nem tudtad jól feltenni.
2017. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Máskor azt kérdezd "Te hány nyelvet tudsz megnevezni? És nyelvész egyetemi tanár vagy, vagy pedig átlagember?"
2017. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!