Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvre lenne érdemes...

Melyik nyelvre lenne érdemes fókuszálnom?

Figyelt kérdés

Azt kell rólam tudni, hogy a következő nyelveket beszélem:

Angol - c1 szint

Német, spanyol és francia b2

Török b1

Arab a2

Kínai - itt még nagyon alapszinten, írni még nem tudok.

Az egyetemen nemzetközi tanulmányok szakra jelentkeztem, még nem tudom, mi szeretnék lenni.

Szerintetek melyik nyelvre koncentrálnak? Kevesebbre vagy többre?

Latinul mennyire érdemes tanulni manapság? Mennyire kellhet ez a későbbiekben? Mert ugye ez a "műveltség nyelve"..



2022. júl. 10. 21:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Aki nem tudná esetleg : c1- felsőfok, b2- középfok, b1-"alapok", bár nálam a b1 török nem azt jelenti, hogy tudok 100 szót, azért már viszonylag folyékonyan el tudok beszélgetni bárkivel.
2022. júl. 10. 21:07
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Mostani B1 már komolyabb szint, csak sokan le vannak ragadva és azt hiszik az annyiból áll, hogy vagy..jó neked, le a kalappal. Szerintem franciára vagy spanyolra fektetném a hangsúlyt a helyedben, vagy ha már ilyen jól megy, mindkettőre. Olasz is a műveltség nyelve, és legalább nem egy holt nyelv. Latin csak szaknyelv hét hasznos, ugye.
2022. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Szerintem ha a "hasznosabb" nyelvek mennek, fókuszálj az arabra, hiszen azt beszélik a legtöbben tudtommal. Latinul nem annyira érdemes tanulni manapság, használni sem nagyon tudnád hétköznapi életben szerintem. Azért gratula, ez nagyon sok nyelv:)
2022. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha te nem tudod, mi szeretnél lenni, mi honnan tudjuk, melyik lenne ahhoz hasznos? De általában a kevesebb több, szóval én nem a minél több nyelvre, hanem a kevesebb nyelv, de mélyebb tudásra koncentrálnék.
2022. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
73%
Nèmet, spanyol vagy török
2022. júl. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Először is, azt lenne érdemes fejleszteni, amiből b2-es szinten vagy.Azok közül a francia a leghasznosabb nyelv.Az EU hivatalos nyelve, sok országban megértik, ahol neo-latin myelveket beszélnek.Kanadában is az angol és a francia a hivatalos nyelv, az egykori francia gyarmatokon is mindenhol vagy hivatalos nyelv az angol mellett, vagy beszélik/megértik.Gyakorlatilag az angollal és a franciával le lehet fedni a világ nagyobbik felét.

Ezt a két nyelvet jól beszélni a leghasznosabb.Mert ugye egy nyelv hasznosságát nem feltétlen az mutatja meg, hogy hányan beszélik.De persze csak általánosságban írtam.Attól is nagyban függ a dolog, hogy milyen céljaid vannak a nyelvtanulással.


A német az jóformán csak regionálisan fontos nyelv, nyilván ha ezzel kapcsolatban tervezel jövőt, akkor ezt érdemes tanulni.Összességében jobban jársz a franciával.A spanyolt hiába beszélik sokan, nem olyan jelentős nyelv.Mit említettem, nem a beszélők száma mutatja meg egy nyelv hasznosságát.


A török és arab nyelvvel is lehet mit kezdeni.Egyrészt ezek úgymond egzotikusabb nyelvek, tehát egy elterjedtebb nyelvvel kombinálva(angol, francia) kombinálva ügyesen a hasznodra is fordíthatod ezt.Biztosra tudom azt, hogy a migráció miatt rendszeresen keresnek török és arab tolmácsokat a rendőrségen, a határon.A migráció meg egy valós, és egyre komolyabb jelenség.


A kínai nyelv...hát sokan beszélik, úgy tűnik, hogy egyre inkább nő a jelentősége, ezt is érdemes lehet tanulni.

2022. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Itt inkább azon van a kérdés, hogy az angol mellé (ami már lassan anyanyelvi szinten megy) válasszak-e "csak" egy vagy max kettőt, amit ezerrel tanulok, hogy pár év alatt meglegyen a c1-c2, vagy jobb, ha az összeset fejlesztem, de akkor nyilván lassabban haladok és az angolon kívül a többi nyelven nem érném el a c2-t, csak sokkal később.

2022. júl. 11. 11:32
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
#7 Szerintem először kevesebb nyelvet fejlessz fel C2 szintre, ammennyit bírsz.Utána, ha van még rá energia és akarat, akkor majd tanulsz még más nyelvet.Én a helyedben a franciával kezdeném, de nem akarlak befolyásolni.Azt egyébként is könnyebb B2-ről C2-re fejleszteni, ott B2-ig nehezebb eljutni.Ugye az angolnál meg pont fordítva van.
2022. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

A latin nyelv magasabb ismerete csak akkor hasznos, hogyha érdekel a történelem és az ilyen régi könyvek:


[link]


[link]


Máskülönben érdemesebb élő nyelvekkel foglalkozni.

2022. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Latinul hobbiból érdemes tanulni.
2022. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!