Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan érdemes elkezdeni...

Hogyan érdemes elkezdeni német nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben utazom erasmusra, addig szeretném megtanulni az alapokat (de igazából mindent amit csak tudok :D).

Abszolút nulláról kezdem. Bármilyen tippet, trükköt, appot, könyv címet, videot szívesen fogadok. :) Ne tartsátok magatokban, akár sikersztorik is jöhetnek! :) Előre is köszönet! F/21



2022. máj. 31. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Első körben a doulingót javasolnám, ezzel egy használható alapot kapsz - nem nehéz, nem érsz el vele A2-nél magasabb szintet, de alapvetö mondatszerkezeteket, alapszavakat megtanulod, illetve rengeteg hasznos mondatot begyakorolsz.
2022. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

beiratkozni egy alapfokú nyelvtanfolyamra.


A duolingo-val kb. kocsmai rendelésig tudsz eljutni...

2022. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Tanárral. Minden más csak bohóckodás.
2022. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

szeptemberig tanárral vagy csoporttal pont eljuthatsz még egy alapfokra, és akkor tudsz majd egy kávét rendelni és útbaigazítást kérni :) meg bemutatkozni, önmagadat bemutatni, ilyesmi. ha megszólalsz, értékelni fogják, hogy milyen aranyos turista, igyekszik.

vagy szeptemberig magadban elduolingózhatsz, és tanulhatsz pár tucat, többségében haszontalan szót, már ha hallás után és gépelve tudsz tanulni. nem mindenki tud. ellenben fogalmad sem lesz a nyelvtanról, és arra lesz jó, hogy ha megszólalsz, egyből elkönyvelik, hogy hülye turista.

vannak nyári intentzív kurzusok, válassz egy szimpatikusat a városodban.

2022. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azt kihagytam, hogy vettem fel a német egyetemen német órákat. Bátran az A2 szintet választottam, szóval addig kell felhúznom magam :D
2022. máj. 31. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Szia.

Van egy ilyen könyv:

[link]


ÉS ehhez nem igazán kell tanár, önmagát magyarázza. PErsze ez jóval többet tanít, mint A2, de ha sok rengeteg hasznos dolog van benne, és az egész nyelvtant megtanítja.

Ha esetleg szeretnéd majd magasabb szintre emelni, akkor ezt nagyon ajánlom.

Egyébként, ahogy fentebb írta az első, a Duolingo is egy tök jó App, nyelvtanulás céljából nagyon is hasznos, főleg ha a 0-ról kezded.

Illetve ha gondolod tényleg érdemes elmenni egy tanárhoz is akár, de ha ezért az ötletért annyira nem rajongsz, akkor nem feltétlen szükséges.


Szóval ezek vannak:

Német nyelvtani ABC című könyv Maklári Tamástól

Duolingo

tanárhoz menni

Illetve vannak nagyon jó külföldi videósok, nylevtanárok youtubeon, párat be is linkelek:

https://www.youtube.com/c/LingsterAcademy


https://www.youtube.com/c/DeinSprachcoach


https://www.youtube.com/channel/UCE2vOZZIluHMtt2sAXhRhcw


Nagyon tisztán és érthetően beszélnek, és sok hasznos dolgot kilehet szűrni a videóikból.


Remélem segítettem, ha kicsit megkésve is.


Üdv:Máté

2022. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

So...jelentkeztem egy tanfolyamra, ma már a második óra lesz! :))

Elkezdtem azért tolni a duolingot is.


Máté! A könyv is jónak tűnik, szerintem majd beszerzem.


Köszi mindenkinek a tippeket!

2022. jún. 22. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Örülök, hogy segíthettem! És szerintem ezt a többiek nevében is mondhatom.
2022. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!