Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a Laborec vagy...

Mit jelent a Laborec vagy Laborc név?

Figyelt kérdés

A források azt írják, hogy volt egy szláv fejedelem ezzel a névvel, akit a honfoglaló magyarok legyőztek. A Laborc folyó Szlovákiában is róla kaphatta a nevét.

Bár tudósok szerint Laborec története legenda, vagy pedig valamilyen másik szláv fejedelmet hívtak így. Mit jelenthet viszont a név? Talán a Laborc, Laborczy családnevek is erre mennek vissza.



2022. júl. 22. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A Laborc[1] szláv → magyar eredetű férfinév, Anonymus névalkotása a hasonló nevű folyó nevéből, és ő tette meg az Árpád vitézeitől legyőzött ungvári kapitány nevének.[2] Más vélemények szerint a jelentése: hős párduc.[forrás?] [link]

Jelentése

A Laborc szláv, magyar eredetű férfinév, Anonymus, III. Béla király névtelen jegyzőjének névalkotása a Kárpátokban eredő Laborec folyó nevéből, és ő tette meg az Árpád vitézeitől legyőzött ungvári kapitány nevének.

[link]


stb.

[link]


Amúgy én nemtom,énis csak a forrásokat néztem,de a folyó neve jelentheti akár, jöhetett onnan, hogy hős párduc; akár így egyben, akár külön külön

de én nemtom.

2022. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!