Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánba költözéshez milyen...

Aurorahorvath kérdése:

Japánba költözéshez milyen szempontokat kell vigyelembevenni a lakóhely kiválasztásánál? Mint pl árak, időjárás, éves költségek meg hasonlók.

Figyelt kérdés

2022. júl. 25. 14:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Találkoztál már életedben japánokkal, vagy csak olvastál valami hülyeséget és elfogadtad egyetemes igazságként?
2022. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért eléggé egységes képet mond erről minden oldal.
2022. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Arról, hogy Japánban a kurvákat és a külföldieket meg sem születettnek nevezik?

Linkelj már be néhány ilyen oldalt, kérlek.

2022. júl. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Linkelj be...

vicces vagy, nem gondolod?

Nem mostanában olvastam.

2022. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok vicc(es).

Olvastad x éve valami clickbait cikkben, hogy minden japán gyűlöli a külföldieket és valamiért leküzdhetetlen kényszert éreztél, hogy bekommenteld ide, holott Japánt eddig még a Google Térképen sem láttad.

Meggyőzhető vagyok arról, hogy neked van igazad, csak akkor támaszd alá valamivel, mert én a Japánban töltött hat évem alatt nem találkoztam ezzel a jelenséggel.

2022. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
25%

"minden japán gyűlöli a külföldieket"

KI mondott ilyet????

Nézd már vissza, hogy mit írtam!!!

2022. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtad: "a japánok annyira nem szeretik a külföldieket".

Valóban, nem "gyűlölik", csak "nem annyira szeretik", mea culpa.

De az még mindig nem derült ki, hogy honnan van ez a mérhetetlen tudásod Japánról.

2022. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Ezért is írtam direkt óvatosan, mert gondoltam, hogy könnyen lehet olyan kretén, aki félreérti.

A japán kultúra a kötelességekről szól. Az egész élet arról szól ott, hogy kivel szemben milyen kötelességeid vannak.

A külföldiek ennek a tizedét nem tudják teljesíteni. Egyszerűen nem erről szólt a nevelésük.

TEHÁT az átlag japánnak az a baja a külföldiekkel, hogy - szerinte - aszociálisok. Neveletlenek.

A legegyszerűbb szabályok betartásánál is adódhat gond.

A japánok segítőkészek - DE!!!!!

KŐKEMÉNYEN elvárják MÁSTÓL is az ÖSSZES szabály betartását!

Ezt meg nem fogod tudni ott teljesíteni.

2022. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért is írtam direkt óvatosan"

Idézem, milyen óvatosan fogalmaztál:

"Egyszerűen van nekik egy olyan kifejezésük, hogy "meg sem született".

Ezt általában csak 2 fajta emberre mondják: az utcalányokra - ÉS a külföldiekre."

Azért a "külföldiek nem ismerik a japán illemszabályokat" és a "külföldi = prostituált (megbecsülés szempontjából)" között van némi különbség.

Ha a 18-as kommenteddel kezded, abba nem kötöttem volna bele, mert annak van valóságtartalma.

2022. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes itt sok válasz az extrém xenofób japánokról.

Nekem elég sok japán ismerősöm/barátom van, és még egyik sem qúrvázott le sem japánul, sem angolul :)


Igen, jellemzően bizalmatlanabbak a külföldiekkel szemben mint pl. a svédek, de ez hogy emberszámba sem vesznek vagy bántanak nagyon extrém túlzás.

A japánok is emberek, nem valami titokzatos lények akik harakirit követnek el, ha legyőzöd őket Tekkenben.


Kérdező:

Kyoto nagyon nagyon drága, + ha nem beszéled a Kansai nyelvjárást, ott hosszú távon nem lesz könnyű dolgod. Ugyanez igaz a többi tájszólásra, ha ki akarsz mozdulni Tokyoból, nem árt ha minimálisan megérted. Nagyon fontos az etikett, illetve tényleg relatíve kevesen beszélnek inglis úgyhogy a nyelvtudás is jól jön.


Ja, és készülj fel lélekben hogy nincs subtitle :)


頑張ってね

2022. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!