Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az angol megfelelője a...

Mi az angol megfelelője a vármegye és az ispán szavaknak ?

Figyelt kérdés
Több szótárban is utánanéztem a vármegyére a sima county szavat kaptam és az ispánra sem találtam igazán megfelelőt ezért kérem a segítségeteket.

2022. aug. 4. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
NINCS megfelelöje, mert teljesen más szisztéma van arrafelé.
2022. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Valaminek lennie kell, különben hogy tanítanák mondjuk egy angol egyetemen, töri szakon Magyarország történelmét.

Nem tudom, hová kell, de használnám a magyar szót, és magyaráznám, illetve...

[link]

Nyilván nem lehet tökéletes, hisz ahogy az egyes is írja, ez magyar sajátosság, de kiindulópontnak szerintem jó.

2022. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
2-es: nem feltétlen van rá szó, sok esetben az eredetit használják, esetleg egy lábjegyzettel, hogy mit kell ez alatt érteni.
2022. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsiságból belenéztem a Britannicába...


"The whole of this land was divided into counties (megyék), each under a royal official called an ispán (comes)—later főispán (supremus comes). This official represented the king’s authority, administered its unfree population, and collected the taxes that formed the national revenue. Each ispán maintained at his fortified headquarters (castrum or vár) an armed force of freemen. In Stephen’s day there were between 40 and 50 such counties."

[link]

2022. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Ispán - Count - county
2022. aug. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem mellesleg a latin “comes” angolul “count”
2022. aug. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

A következőkkel közelíthetőek ezek a fogalmak az angolban:

shire

sheriffdom

shrieval county


reeve

high reeve

shire-reeve

high sheriff

2022. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kéétannyelvű gimiben a comes-t tanultuk.

Meg a county-t (I. Istvánnál is ez volt).

2022. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

count - az egy örökölt nemesi (grófi) rang.


szvsz teljesen félrevisz, ha ezt az új fideSSes őrületet valaki megpróbálja lefordítani. Nem kell! Természetesen NINCS angol (vagy más nyelvű) megfelelőjük.

A kormánymegbízott egy kinevezett párfunkció, semmi köze a történelmi rangokhoz. A világ Magyarországon kívüli, tehát normális részén mindenhol továbbra is így hívják.

2022. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!