Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Hungary-ból a Hun -t értem,...

A Hungary-ból a Hun -t értem, de mi a gary jelentése ?

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem hun+gary, hanem a latin Hungaria-ból angolosították.
2022. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és akkor mi a "garia" ?
2022. aug. 7. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
2022. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 már bocsánat de az onogur belemagyarázása nem kicsit karcos
2022. aug. 7. 15:08
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Mi benne a karcos? Ez a ma elfogadott legvalószínűbb elmélet a szakértői körökben.

És nem is csak itthon, külföldön is mindenki ezt fogadja el tényszerűen, a lexikonokban is ez szerepel.

[link]

2022. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Végülis semmi... báttya, ez kb akkora tévedés mint amikor néhány középkori balfék az amerikai őslakosokat indiánoknak nevezte el
2022. aug. 7. 15:18
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Akkor várjuk a hivatalos tudományos tanulmányt, jó munkát! Addig maximum fotelhuszárként próbálsz a téma szakértőinek "csakazértse" alapon ellentmondani, ami meg, hát, te is tudod hogy mennyit ér, vagy hogy kit érdekel :D
2022. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Én is úgy tudom, hogy az onogurból jön, és van is valamennyi közünk hozzá.


[link]


Ez nem jelent sok mindent, elég ötletszerűen voltak a népek megnevezései a középkorban.


Egyébként igen, a latin földrajzi helyben benne van a Hun betűösszezétel, viszont más nyelvek esetén már nem feltétlen.

2022. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: a Hungaria se hun+garia, hanem hungar+ia. Az -ia egy általános országnévképző (pl. Germania, Gallia), a hungar pedig a sztyeppei népekre ragasztott általános népnév volt a középkorban.
2022. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Köztudott, hogy a szlávok venger-nek hívnak minket. Miértjét ne kérdezd. Hogy aztán a latin nyelv meg a latin kódexírók hogy kanyarítottak ebből hvngar-t, az angolok meg Hungary-t, azt tőlük kérdezd.
2022. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!