Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvnek van bonyolulta...

Melyik nyelvnek van bonyolultabb gondolkodásmódja?

Figyelt kérdés
A kínainak,japánnak,arabnak?

2022. aug. 30. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
A nyelvek mióta gondolkodnak?!?
2022. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Nem vagyok nyelvész, a válaszom így nem is a kérdésre válaszol igazán, de ha nyelvet akarsz tanulni, a 3 közül ha az jönne ki, hogy a kínai a legnehezebb, akkor is azt érné meg a legjobban megtanulni.


A világ jelenlegi 2. legnagyobb gazdasága és lehet lenyomja az USA-t is majd.


Magyarországon is jelen vannak/lesznek nagy gyáraik (Debrecen), Eu komoly üzleti partnere



A nehézségről viszont nem tudok semmit, ezért elnézést

2022. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
96%
A kínait és a japánt nem ismerem. Az arabot tanulgattam és annak ellenére, hogy azt mondják rá, hogy nehéz megtanulni, azt kell mondjam, hogy nem úgy van. Minden hangnak meghatározott jel felel meg, a nyelvtan nagyon logikus.... A nehézség egyes hangok kiejtésében rejlik (de ez sem olyan vészes) és talán a nagyon gazdag szókincsben. Szerintem a japán és kínai nyelvek sokkal nehezebben elsajátíthatók (különösen az írás).
2022. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

Kinek mi. Teljesen egyedül megtanultam angolul és spanyolul, előbbiből középfokú nyelvvizsgát is tettem, folyékonyan beszélem. Na de az arab, már az írással és a hangok kiejtésével is kifogott rajtam...😅 Pedig a barátom tunéziai, így van segítségem is. A másik, hogy egyáltalán nem egységes a nyelv. A magreb arabot (Marokkó, Algéria, Tunézia) pl. szinte egyáltalán nem értik a Közel-Keleten. Sok arab, aki különböző országból származik, inkább egy idegen nyelven beszélget, angolul vagy franciául, annyira nagyok az eltérések a nyelvjárások között. A standard arabbal meg kb. annyira mész, hogy a Koránt tudod olvasgatni, nagyon kevesen beszélik azt élő nyelvként.

2022. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Az igaz, hogy az arab nem egységes nyelv, viszont a standard arabot használják ha jól tudom a médiákban.
2022. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha a nyelvtanra gondolsz, akkor az arab nyelvtana bonyolult. A japán ragozó nyelv, nem annyira nehéz. A kínai nyelvtan egyoldalas, de ettől még nem lesz könnyű maga a nyelv.
2022. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
81%

Én kínaiul és japánul is beszélek. A japán egyértelműbben bonyolultabb, nagyon komplex nyelvtani rendszerek vannak benne, mivel agglutináló nyelv és nincs nyelvrokona sem.

A kinainak a kiejtése és az írása nehezebb, illetve az olvasás bonyolultabb, mint a Japánban (mivel ott csak egy írásrendszer van, nem három, mint a Japánban és amit vegyítve használnak).

Az arabot ehhez a kettőhöz képest én sem talaltam annyira bonyolultnak.

2022. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
69%
Bocsi, kicsit össze-vissza irtam :D szóval ha kínaiul nem tudod olvasni azt az egy írásrendszert, akkor nincs esélyed elolvasni, úgy, mint pl japanul a kanjik helyett a furiganat😅
2022. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Én csak az arabot ismerem, nyilván nehéz egy magyarnak megtanulni, de írni-olvasni pár héten belül tök jól meg lehet tanulni, a nyelvtan pedig nem nehéz, bár más logikára épül, mint az általunk jobban ismert germán nyelvek vagy mint pl. a magyar. A szókincse gazdag és sok szó egyezik a magyar szavakkal is (éljen a török uralom :D ) szóval összességében nem könnyű nyelv, de abszolút tanulható. Ami meg szintén jó, hogy van összesen 28 betű és kész, azzal bármit elolvasol/leírsz. Nem kell annyi jelet tanulni, mint pl. japánban vagy a kínaiban.
2022. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:
82%
Hozzá kell tennem, hogy fent az irodalmi arabról beszéltem. Az arab nyelvjárások viszont már más tészta. Az irodalmi arab nyelv az egy dolog, eztugye - elvileg - minden arab ismeri, a nyelvjárások azonban már tényleg nagyon nehezek. A legkönnyebb nyelvjárás azt mondják, hogy a beszélt egyiptomi, én azt tanultam valamennyire, de másfél év irodalmi arab nyelv tanulása után is bazi nehéz volt.
2022. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!