Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi olyan nehéz az orosz meg a...

Mi olyan nehéz az orosz meg a német nyelvben, hogy a magyarok nem értik?

Figyelt kérdés
Apám félig orosz félig német is mi otthon beszélünk oroszul is valamint németül is. Mi olyan nehéz megérteni ezeket a nyelveket? Amikor nagymamám azt mondja tüszentéskor nekem, hogy "Здоровье" vagy nagypapám favágásnál, hogy "Komm, hilf mir" akkor én azt mért értem? Is a magyarok ezt mért nem értik? Enyire buták?

2022. szept. 15. 17:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%
Az asztalos mesterek sose, de te csak egy unatkozo kisiskolas vagy. Ha megsem es tenyleg 19 eves, akkor bizony retardalt is.
2022. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%
ANyám olasz, apám angol, nem értem, hogy a kérdező miért olyan buta, hogy nem érti, hogy mit beszélünk otthon... :))))) )
2022. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
30%

Azt azért érted, mivel tanultad a nyelvet, benne a beszédértést is. A magyarok nevezetesek a nyelvtudás hiányáról.

A világon beszélt összes nyelvet földi halandó nem tudja megtanulni, még az a savant sem, aki két hét alatt tanul meg egy nyelvet, hogy beszélgetni tudjon rajta.

2022. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
#12 Nem értem, hogy te mért vagy olyan buta, hogy te azt hiszed hogy én buta vagyok. Én hat nyelven beszélek folyékonyan. Német is orosz(anyanyelveim), magyar(mert itt élek), angol(iskolában tanultam), francia is olasz(mert szeretem a latin nyelveket). Szóval nagyon is érteném amit ti beszéltek.
2022. szept. 15. 19:03
 15/32 anonim ***** válasza:
87%
Hát persze... Még féltucat hozzászólás, és már kínaiul meg japánul is fogsz tudni beszélni, anyanyelvi szinten... :-DDDD
2022. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
#15 De hülyék vagytok!😂😂😂
2022. szept. 15. 19:14
 17/32 anonim ***** válasza:
96%
Már bocs, de ha megfogalmazódik teljesen komolyan benned ez a kérdés akkor te is😂(ne vedd sértésnek)
2022. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%
Azon szerencsések közé tartozol, akiknek három anyanyelvük van. Du gehörst zu den Glücklichen, die drei Muttersprachen haben. Ezért neked nem probléma három nyelven beszélni. Infolgedessen, es ist für Dich kein Problem, drei verschiedene Sprachen zu sprechen und zu hören. Akiknek csak egy anyanyelvük van, nekik minden többi nyelv idegennyelv, amelyet meg kell tanulniuk. Für diejenigen, die nur eine Muttersprache haben, sind alle weiteren Sprachen zu lernende Fremdsprachen. Te a családodból hozod azt amit másoknak sok munkával iskolában kell megtanulniuk. Du selbst bringst aus deiner Familie mit, was andere in der Schule und durch viel Arbeit lernen müssen. Érted már milyen szerencsésnek születtél? Ist es klar für dich, wie glücklich Du geboren wurdest? Sokan örülnének ha három anyanyelvük lehetne... Meiner Meinung nach viele Leute wären sehr froh, wenn die drei Muttersprachen hätten...
2022. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
97%
Soru Sahibinin bu metni neden anlamadığını gerçekten anlamıyorum. Şu anda çevrimiçi bir çeviri programı kullanarak çeviriyor ve sonra bu dili anlıyormuş gibi cevap verecek.
2022. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Azta..... Nagyon ügyes, okos, menő vagy!!!!! Én is olyan akarok lenni mint te!!!

(most am boldog vagy? ezt akartad hallani?)

2022. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!