Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent, nem tudom lefordít...

Mit jelent, nem tudom lefordítani google-el sem értelmesen? Einen Satz in Satzglieder unterteilen und die Verschiebeprobe durchführen.

Figyelt kérdés

Ausztriában lévő iskolában egy leendő dolgozathoz van megadva, hogy mi lehet majd benne.

Azt tudom, hogy mesékről kell tudni írni, jellemezni.

De a Verschiebeprobe szót egyáltalán nem értem.


Köszönöm, ha válaszolsz.



2022. okt. 15. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Einen Satz in Satzglieder unterteilen: egy mondatot mondatrészekre bontani


A Verschiebeprobe meg a Google szerint "Verfahren, bei dem man die Wörter/ Wortgruppen eines Satzes in eine andere Reihenfolge bringt, wobei sich die Bedeutung des Satzes nicht ändern soll. Auf diese Weise kann man feststellen, welche Wörter eines Satzes eng zusammengehören und daher womöglich ein Satzglied bilden."


Remélem, így érthető. Mondjuk magyarra én sem tudom lefordítani.

2022. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mondatok szerkezetes mondatrészekre bontása


Az összetett mondatok tagmondatait külön-külön összetevőikre kell bontani.


Egy mondat tagmondatokra bontása

2022. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A mondatrészeket ( Subjekt, Prädikat, Dativ-,oder/und Akkusativobjekt) felcserélni, és megnézni, hogy értelmes a mondat még. Viszont figyelj oda, hogy a Verb, vagyis a Prädikat a 2. helyen legyen (kivétel kérdésnél, ott ha nincs kérdőszó, akkor az elsőhelyen van). Szóval a Verschiebeprobe csak annyi, hogy ezeket áthelyezed és megnézed, hogy értelmes még a mondat, vagyis hogy a mondatrészek amiket kjelöltél stimmelnek.
2022. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!