Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit csináltam rosszul az...

Mit csináltam rosszul az életemben, ha 29 éves koromra 18 év angol tanulás után diplomásként is csak egy gyenge angolt tudok felmutatni miközben ilyen szakadt emberek jól beszélnek németül?

Figyelt kérdés

[link]


Nyilván a vámoltatot sötétbőrű fickóra gondolok. Diplomám van, de az angollal mindig szenvedtem, nagy küzdelem árán lett meg a könnyített (origo/dexam) középfokú. Államvizsga óta nem is használom és azóta még brutálisabban felejtettem.

Nem értem meg a szavakat, nem tudom felfogni a mondatok jelentését, nem tudom magam elé gondolni amit más gyorsan elhadar.


Azon gondolkoztam sokat, hogy lehet a nyelvtudás nem is tudás hanem rátermettség függvénye. Mindig visszahúzódó, szótlan ember voltam aki magyarul is alig beszél (barátaim sincsenek), külföldre nem utazok és bepánikolok még akkor is ha anyanyelvemen vmit nem tudok rendesen kifejezni, nemhogy idegen nyelven.

Más is jár hasonló cipőben?



2023. jan. 21. 19:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Használd ha nem használod akkor kikopik és ne félj ezt tudom hogy elcsépelten hangzik de a stressz mindent elront.
2023. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Hát... Ha nem használod minimum napi 1 órát valamilyen formában, akkor sosem fog menni. Ez ennyire egyszerű. A 18 év suliban az kb. 2000 órának felel meg, ha jól számolom.
2023. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%

Nyelvet csak proaktivitással vagy olyan környezetben lehet megtanulni, ahol rá vagy kényszerítve.


Gondolom nálad csak az első játszik. Nézz/hallgass angolul dolgokat, amik tényleg érdekelnek, és amúgy magyarul hallgatnád, hiába nem érted, a füled szokni fogja. Állítsd át a telefonod/géped nyelvét angolra. Használj olyan appokat, mint a Duolingo, és mondjuk a napi tömegközlekedésen, WC-n ülve, reggeli kávé alatt nyomogasd legalább 15 percet. A kedvenc zenéidnek nézd meg a dalszövegét, és fordítsd le magadnak.


Az a legjobb ha aktívan próbálod használni a nyelvet, pl. chatelsz másokkal akár egy játékban, vagy valamilyen közösségi platformon, forumon. Próbáld magad kifejezni, először érthetetlen mondatokat fogsz gyártani, de egyre jobb leszel.


Fontos az is, hogy legyen célod a nyelvvel. Mihez kell? Mi a cél? Munka? Jobb fizetés?


Valahogy muszáj belepakolnod az életedbe, hogy az életed egy része kötődjön a nyelvhez.

2023. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanez. Három diplomám van (humán területen), és nagy nehezen, sokadjára, éppen 60 százalékkal kiszenvedtem magamból a középfokú nyelvvizsgát, azóta pedig már egy turistát sem tudok eligazítani.
2023. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom csak ilyen iskolai szinten, magolva tanultad, míg az említett ember (a videót nem néztem meg, de el tudom képzelni), egyszerűen ott él(t), és hallotta, használta a nyelvet.
2023. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen meg tudlak érteni. A nyelvtanulás nekem is nehezen megy. Már egy éve dolgozom Ausztriában mosogatóként, de csak a szókincsem bővült és egyszerű mondatokat tudok és ennyi
2023. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

Van, akinek ez annyira nem megy, van, akinek meg csuklóból. A beszéd az meg pláne ilyen. Sokat lök az emberen, ha befizet egy angol nyelvtanuló 2 hetes útra - nyilván nem a kilóra mért nyelvtudásban, hanem a hozzáállásban. Ott el kell nyögdécselni a háziaknak, ami bajod van, akár fejfájásra egy pirula kéne, akár hogy nem működik a fűtés a szobádban, vagy hogy vasárnapi kirándulás estéjén jöjjenek ki eléd a vonathoz, és hozzanak haza. A délig tartó "iskola" után meg az ember elmegy a társaival kirándulni, buszjegyet kell venni (ha még van olyan :D ), kávét kell kérni, satöbbi.

A nyelvnél fontos, hogy legyem motiváció. Ha nem találod meg (mert azért csak kell némi erőfeszítés, megtalálni), akkor mondj le róla. Én rengeteget olvastam mindig, a művek jó része úgyis angol eredetű volt, hát most lesz 30 éve, hogy csak angol könyveket olvasok. Mondjuk a mai fiatalok ritkán jutnak el az olvasásban addig, hogy az öröm legyen, mert a megértés sokuknak magyarul is nehezebb, mint a csákányozás sziklás vagy agyagos talajban. Volt itt kérdező, aki megkérdezte, hogy tényleg lehet úgy olvasni, hogy magadban nem mondod ki a szótagokat? Egyetemistaként. De lehet valami hobbi is, aminek az irodalma angolul százszor akkora, mint kirgizül, satöbbi. Tehát a lényeg, megtalálni a rést.

2023. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%
...még akartam írni persze, aztán nyávogni mindig lehet, az előző tirádára írni, hogy én nem szeretek olvasni, nekem nincs hobbim, gyűlölök utazni, nem kávézom, nem kirándulok... Erre a kézenfekvő és precíz válasz az, hogy akkor fordulj fel. :D
2023. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"lehet a nyelvtudás nem is tudás hanem rátermettség függvénye"

Igen, sokminden múlik azon, hogy az ember milyen személyiségű, mennyire visszahúzódó, mennyire kommunikatív a saját anyanyelvén.

A jó hír viszont az, hogy folyamatosan változunk, igen, még 29 éves korunk után is, úgyhogy ne add fel! :)

Ha nem érzed hasznosnak, valami miatt fontosnak a nyelvtanulást, akkor ne gyötörd magad vele, mert minek? De ha van valami motiváció, akkor ne hidd azt, hogy neked sose fog ennél könnyebben menni, mert ha nagyon könnyen nem is, azért egyre könnyebben mehet, ha magyarul is egyre inkább ellazulsz, és magyarul is egyre könnyebben kommunikálsz majd.

De addig is: a nyelvtanulás olyan, hogy ha csinálod, akkor egyre jobban fog menni! Ennyi az egész. Különösebb nyelvi tehetség nélkül is meg lehet tanulni egy csomó mindent (legfeljebb hosszabb idő alatt).

Egyébként meg az angoltanulás segíthet abban is, hogy magyarul kevésbé kapj frászt, ha meg kell szólalnod, hiszen egy csomó szituációs párbeszéd van az angolkönyvekben, amiket magyarul is felhasználhatsz egész nyugodtan, ha pl. nehezen megy neked rendelni valamit egy étteremben, vagy reklamálni a boltban, stb.: ott vannak a kész mondatok, amiket mindenki más is használ (épp ezért tették bele a könyvbe), tehát te sem nagyon lőhetsz mellé velük. ;-)

2023. jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%

Csak az elejet neztem meg.

A “szakadt “ ember anyanyelvun beszel angolul, akarhonnan is jott. Tobb mint valoszinu, N.O-ban is elt Jo par evet.

A vsnosoknak amugy fertelmes kiejtesuk van nemetul es angolul is. Foleg a csajnak. Ez nem is baj, kulfoldon senki nem akar fel ezen, csak a magyarok, kar hogy neha nem hallgatjak meg magukat.

Akarmilyen idegen nyelvet nyelvteruleten tudsz jol megtanulni, nem konyvekbol.

2023. jan. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!