Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet franciából ilyen...

Hogy lehet franciából ilyen gyors beszédet megérteni, meg így beszélni?

Figyelt kérdés

Ez már nem b2 igaz?

Marseilleben van külön akcentus? Mindenhol ilyen gyorsan beszélnek?

[link]



2023. jan. 24. 15:11
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
29%

Ez egyáltalán nem gyors, sokkal gyorsabban beszélnek a körülöttem lévő emberek (Bretagne régióban élek Franciaországban). Ez nagyon könnyen érthető. Hogy milyen szint 100%-osan nem tudom, nem vagyok nyelvtanár, csak francia szakos nyelvész, ez alapján én még bőven B2-nek mondanám.

A Marseille-i akcentus eléggé markáns és ismert, ez itt is hallható, de hallottam már erősebben is.

2023. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 franciasrac ***** válasza:
100%
Őszintén nem is annyira gyors, amúgy igen Marseille-ben van külön akcentus de Naceri nem beszél azzal az akcentussal
2023. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát kétszer annyi szót elmondanak szerintem ugyanannyi idő alatt mint a magyarok, más kérdés hogy nincsenek vele előrébb. A legtöbbb szó rövid, meg motyognak.
2023. jan. 25. 21:45
 4/22 franciasrac ***** válasza:
79%
Lehetséges, nem vagyok képes észre venni, de ezek színészek amúgy, a valódi életben gyorsabban beszélünk és gyakran hagyjuk ki mássalhangzókat a szavak közepén, pl. a "je suis"-t gyakran /ʃɥi/-nek vagy "qu’est-ce que c’est que ça ?"-t néha /kɛsːeksa/-nak tudjuk kiejteni
2023. jan. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Qu'est-ce que c'est? = Mi ez?

Ha nem figyelsz viszont lehet mond valami teljesen mást egy két hang eltérése miatt

Ezt utálom a franciában

2023. jan. 26. 16:31
 6/22 A kérdező kommentje:

[link]


Ez nem is annyira gyors, de nézd a szöveget, egyáltalán minek kiírni, ki tud ilyen gyorsan olvasni? Egy ideig oké, de aztán szetmegy a fejem, így kéne olvasni, meg érteni is.

2023. jan. 26. 16:35
 7/22 franciasrac ***** válasza:
75%

Igen pont ez az

Hát minden létező nyelvben van ez, akár a magyarban is 😅


Amúgy azonkívül hogy semmit sem hoz amit mond a csávó a videóban, francia anyanyelvűként úgy hiszem ennél 2-szer gyorsabb szöveg még elolvasható lehet, úgyhogy teljesen éri meg kiírni a szöveget azoknak akiknek ez szól, ugye nem segít ahogy írták a feliratot, de szerintem csak gyakorolnod kell, sokakat is olvass

2023. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Aki érti az már tudatalatt érti, nem gondolkodik.
2023. jan. 27. 21:47
 9/22 franciasrac ***** válasza:
75%
Igen pontosan, ebben nem értem mi a baj?
2023. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Semmi baj nincs, az a bajom igazából hogy a könyvekből, nyelvtanulós alkalmazasokbol tanult franciának semmi köze nincs az élőbeszedhez, sem sebességben, sem kiejtésben, sem mondatszerkesztesben, egyáltalán semmit nem értek meg ha bekapcsolok egy filmet, ha el kell olvasni egy hivatalos cikket azt nagyjából értem már, de egy bugyuta beszélgetést sem értek meg amúgy.
2023. jan. 28. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!