Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a franciából származó en bloc kifejezést manapság mindenki unblock(ed)nak írja?

Figyelt kérdés
Szerintem azért érezhető, hogy nem lenne logikus ez a kölcsönzés az angolból. :)
2020. máj. 21. 08:34
A kérdező szavazást indított:
Igen zavar.
Fel sem tűnt.
Nem zavar.
29 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem használom, pláne nem írásban, ezért fel sem tűnt. Mégis miért írnék le teljesen idegen kifejezéseket, aminek nincs is "magyarosítása"??
2020. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem hallottam/láttam még angolosítva, magyarosítva viszont igen, amblokk és hasonló írásmódokkal.


Nem zavar egyik verzió sem, bár az anglicizmus kétségkívül logikátlan ez esetben, de jövevényszó, idővel majd igazodik a nyelvünkhöz.


Sok ilyen hasonló van amúgy, rittig, sztenderd, dizájn, napestig lehetne sorolni. Ezeknek is párhuzosan van használatban a helyes külföldi és a magyarosított írásmódjuk.

2020. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Eleinte azt hittem, hogy a németből van, ezért unblock - nak írtam, aztán leesett, hogy en bloc - nak írják, és már így használom egy ideje, de azt most tudtam meg, hogy valójában francia.
2020. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Én legfeljebb az "ámblokk" formával szoktam találkoztam. Azzal is páros évben egyszer.
2020. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

Az, hogy szerinted logikus az a te tanultságodat jelzi, hiszen nagy valószínűséggel tudsz angolul. Ugyanakkor be kell látni, hogy egy ma élő átlag magyar semmit sem tud angolul, pláne franciából. Az idősebbeknek valószínű a német ugrik be, a fiatalabbaknak - akik hébe-hóba tudnak valamicskét angolul - ismerős lehet a fészbukról vagy TikTokról.


Az, hogy zavar, természetesen a szíved joga, de akik x-féle képpen írják, hát, ez van:'D. Maximum annyit tudsz tenni, hogy beletörődsz.


Az első kommentre szeretnék reagálni: "Mégis miért írnék le teljesen idegen kifejezéseket, aminek nincs is "magyarosítása".

Csak néhány szó, ami hirtelen eszembe, aminek nincsen magyar megfelelője: chips, e-mail, internet (nem tudom, hogy tulajdonneveket fair-e behozni). Ezeket sem használod?

Többszöri visszaolvasásra bunkónak tűnik, amit kérdezek, habár semmi ilyesmi szándékom nincsen!

2020. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!