Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mikortól tekinthető a latin...

Mikortól tekinthető a latin nyelv holt nyelvnek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 18:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%
Akkor te mit ajánlasz nyelvtanuláshoz?
2023. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%

Mindegy, csak ne munka és kínszenvedés legyen, hanem szórakozás.

Én a francia felsőhöz a Jóbarátok sorozatot néztem végig franciául. Extrán jó volt mert angolul már korábban végignéztem 2x is, tehát pontosan tudtam mindig épp miről volt szó, ezért semmilyen felirat se kellett. Mellette kerestem francia számokat amik tetszettek, megtanultam a dalszövegeit, énekeltem vezetés közben meg a zuhany alatt ;)

Meg persze sokat beszélgettem magántanárral. Kb ennyit csináltam a közép után.


Némethez (B2) ennyi se kellett. Német területen élek, de alig kell használnom (munka angol, család magyar). Csak odafigyeltem mindenre magam körül. Meg olvastam a helyi újságot a kávézóban reggelente (úgy hogy nem értettem eleinte), és kiszótáraztam azt ami már zavaróan sokszor fordult elő ;)

A nyelvtanom pocsék de a B2 nyelvvizsgához elég volt, meg teljesen meg tudom értetni már magam bármilyen helyzetben.

Úgy, hogy soha nem jártam nyelvtanfolyamra, és nyelvkönyvet se használtam.


Most már rájöttem hogy a nyelvtanfolyamok semmire nem jók, csak átverés. Fél-egy év alatt bármilyen nyelvet megtanulok közép szintre ami érdekel.

A kínait is hasonlóan nyomtam, bár ott csak HSK3 szintig jutottam mert elapadt az érdeklődésem (koronavíruskor)

2023. márc. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!