Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha egy nem bantu ember megtanu...

Ha egy nem bantu ember megtanul anyanyelvi szinten egy bantu nyelvet, az tekinthető bantunak?

Figyelt kérdés
A Wikipédia szerint az a bantu, aki beszéli a bantu nyelvek valamelyikét.

2019. jún. 20. 23:15
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:
Az csak anyanyelvi szinten beszél egy nyelvet, akár a bantu nyelvet, akár angolt, de az nem állampolgárság.
2019. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyire fogadják be, és mennyire akar integrálódni. Mondjuk fehér emberként ez nem biztos, hogy menne.
2019. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is kenyai, ugandai, tanzániai, malawi, ruandai, stb. állampolgárságra gondoltam, hanem származástól függetlenül a nyelv által a közösségbe tartozásra. Vagy az még nem elég?
2019. jún. 21. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi sem a magyaroktól származunk, mégis magyarnak tekintenek minket, mert beszéljük a magyar nyelvet anyanyelvi szinten...és nem is nézünk ki ázsiainak sem, ahogyan az igazi magyarok kinéztek. Szóval ez alapján igen, bár a bantuknál nem történt még történelemhamisítás, szóval lehet nem ismernek el egy fehér embert bantunak.
2019. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, nem állampolgárságra gondoltam. Habár nem ismerem őket, egy nemzetközi közösségbe tartozáshoz nem kell, hogy valamilyen állampolgár legyél, de elvárhatnak különböző feltételeket.

Magyar vagy, ha jól beszélsz magyarul, és be tudsz illeszkedni.

Horvát vagy, ha jól beszélsz horvátul és katolikus vagy.

Román vagy, ha jól beszélsz románul, és teszel valamit értük, vagy Romániáért.

Éppen így a bantuknak is lehet valamilyen más kritériumuk, mint a nyelvtudás.

2019. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Több bantu közösség van.

Szuahéli akkor lehetsz, ha muszlim vagy.

A Dél-Afrikai Köztársaságban nem fogadnának be a bantu népek, mert fehér vagy.

Ha egy bantu közösség tagja akarsz lenni, akkor telepedj le köztük, éld az életüket, tartsd be a tabuikat, különben nem fogadnak el.

2019. jún. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem konkrétan elég sötétbarna bőröm van. (Nem vagyok se fehér, se cigány, se afrikai.) Ezzel könnyebb a dolgom?
2019. jún. 22. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!