Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi értelme a betűző versenynek...

Mi értelme a betűző versenynek, ami az Usa-ban oly elterjedt?

Figyelt kérdés
Talán olyan buták, hogy nekik lebetűzni egy szót is nagy dolog? Nekem már első osztályban sem okozott ez különösebb gondot.
2010. okt. 12. 02:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Az angol szavak és a kiejtésük eléggé eltér egymástól, meg kell tanulni a szavak leírt formáját is, ezért tanulnak az iskolában elég sokáig szavakat betűzni...


Aztán ebből lelkesítő versenyeket szoktak szervezni...


Nálunk sem ártana sokkal több időt adni a diákoknak az írás és az olvasás gyakorlására, régen a szótagolva olvasást is hónapokig gyakoroltuk, manapság már erre sincs idő, pedig ez az alapja a helyesírásunknak és a szó-elválasztásnak!

2010. okt. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Ejtsd ki azt a szót, hogy "miscellaneous", utána már senkit nem fogsz lenézni...
2010. okt. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Ez már nekem is feltűnt. Egy csomó filmben volt ilyen jelenet, amikor betűzőversenyt rendeznek hatalmas közönséggel, sikeres betűzés esetén hatalmas ovációval... Számomra nevetséges, hogy ez a szórakoztató nekik, ebből képesek népszerű vetélkedőket szervezni.
2010. okt. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
A kérdés inkább a te butaságodról árulkodik, nem az övékéről.
2010. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is furcsállottam először,de egy angol szót mondj ki és utána betüzd helyesen!Ha nem láttad még leirva,nem is biztos h olyan egyszerü.

Más a nyelvük,és egész más a kiejtés.Igy hiába beszél valaki angolul,lehet leirni nem tudja....

2010. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk is vannak helyesírási versenyek. Mi, magyarok ezek szerint olyan buták vagyunk, hogy nagy dolog, ha ismerjük a saját anyanyelvünket.
2010. okt. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
A betűző verseny ugyanaz náluk, mint nálunk a helyesírási verseny. Mellesleg fejből lebetűzni egy szót nehezebb, mint leírni.
2010. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4%

"miscellaneous"


ez aztán nagyon bonyolult :D

2010. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A spelling bee egy show inkabb. Persze ahhoz is van koze, hogy az angolban sokkal nagyobb jelentosege van a betuzesnek, mint a magyarban, de ez inkabb a szorakoztatasrol szol, versenyt lehet belole rendezni. Nem tudom, hogy ez kinek miert faj. Inkabb ez legyen, mint a sok beauty pageant show.
2010. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Az angol egy "leírom zongora, kimondom fésű" nyelv, ez sok gondot is okoz nekik.
2010. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!