Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki magyarországon megtanult...

Aki magyarországon megtanult anyanyelvi -vagy ahhoz közeli szinten angolul, hogyan csinálták?

Figyelt kérdés
Tehát aki soha nem élt nyelvterületen, vagy olyan közegben ahol az angol nyelvet használták, mégis teljesen ráérez mindenre ha angolul kell beszélni és nehezen állapitható meg róla hogy nem anyanyelvi beszélő.

2023. júl. 14. 21:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"vajon magyar szakon végeztél-e, mert úgy érzem ez a mondat, talán a magyar tanáromra emlékeztetve, afféle anyai és szívből jövő. :D"

:D

Nem, de tanár vagyok. :) Egyébként meg a magyartanár egy szó. :)


"Feltételezem akkor egy igazi, örökkévalóságot felkaroló, mély disszidencia az utóbbi évezredekkel kapcsolatban még nem alakult ki. :)"

Ezt a mondatot nem értem, de sebaj, ugorjunk. :)


"elvétik a legalapvetőbb félreértéseket ... Széchenyi volt az utolsó magyar, akitől még nekem is jónak és szépnek tűnt a magyar"

Gyanús nekem, hogy Széchenyi ezt nem az elvétik szóval mondaná. Meg én se.

2023. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

>"Egyébként meg a magyartanár egy szó. :)"

Honnan szedted, hogy nem a nemzetiségét említem? :D


>"Gyanús nekem, hogy Széchenyi ezt nem az elvétik szóval mondaná. Meg én se."

Ez remek, de sosem állítottam, hogy Széchenyihez hasonlóan írok. :)

2023. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!