Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik könyveket ajánljátok...

Melyik könyveket ajánljátok angol nyelvtanuláshoz az alábbi témákban?

Figyelt kérdés

1. Prefixes (dis in un ...)

2. Verbs with prepositions


C2 szintre kellene, tehát eléggé részletesen



2023. júl. 18. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Ugyanazokat, amiket B2 szintre készülve használtál, csak ne olyan felületesen tanulj belőle, mint eddig, hanem alaposabban.
2023. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
B2 = C1
2023. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem készültem könyvekből, Angliában éltem. Mostmár Magyarországon élek, szeretnék konkrétan könyvekből tanulni
2023. júl. 18. 22:22
 4/13 anonim ***** válasza:
2023. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Keress inkább a neten videókat "phrasal verbs" kulcsszóra.
2023. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A phrasal (-prepositional) verbökre nincs nagyon elmélet, azokat be kell vágni, mint az alapszókincset. Nem tudom, melyik a legkiterjedtebb gyűjtés (illetve szerintem a Longman Phrasal Verbs Dictionary, mely 5000 darabot ígér, de ez nem fehér embernek való feladat, ennyit megtanulni), de például a Thomson-Martinet nyelvtan végén is van egy gyűjtés (messze nem 5000...).

Vagy ami még szintén inkább utánanézős, mert aktívan megemészthetetlen, az az Errey: 1000 phrasal verbs in context. Ehhez képest van a másik véglet, ami kicsit kevés (?), az Oxford: Really learn 100 phrasal verbs. :) Vagy a Workman: Phrasal verbs and idioms Advanced, abban 120 egység van. Én a Thomson-Martinet nyelvtant ajánlom (egyébként mindenre), az kb 400 egység, ahogy így most megsaccoltam.


Gyakorlatilag legtöbbünknek a műveltség az egyetlen járható út (azaz olvasni sokat).

2023. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem kedvenc példám az ige + elöljárós szerkezet és az igazi phrasal verb közötti különbség szemléltetésére:


I have put on my hat.

I have sat on my hat.


Első ránézésre ugyanaz a mondatszerkezet.

Valójában persze a "put on" egy összetartozó kifejezés.

A másik mondatban az "on my hat" tartozik össze, mint előljáró + főnév.


Ha nem fordítjuk le (Felvettem a kalapomAT. vs RÁültem a kelepomRA.) illetve angol anyanyelvűként gondolkodunk, akkor pld ott tud "lebukni" a különbség, ha a "my hat" helyett névmást teszünk. Ott ugyanis kiderül, hogy az "on" hol nem a főnév elöljárója:


I have put it on.

I have sat on it.


Amely esetben a főneves szerkezet mögé is kerülhet az "on":


I have put my hat on. (Az első példában önkényes választás volt, hogy a "my hat" hova kerül. A "put on" sorrendje nem változhat.)

I have sat on my hat. (Az elöljárónak kötött a helye. Az "on my hat" sorrendje nem változhat.)

2023. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Ugyanakkor például van ez a kettő:

sit on sg tagja (bizottságnak, stb)

sit on sg nem tesz közzé valamit

Ezek elég jó phrasal verb-ek, mivel a jelentésük messze áll a seggemet ráeresztem-től, de mintha nem mennének középre rakott névmással.

2023. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"nem fehér embernek való feladat, ennyit megtanulni"

Hát így, hogy csak azokat, biztos, hogy nem. De nem is az a jó feladat, hogy tanulj meg X db phrasal verb-öt, hanem hogy egyszerűen tanulj angolul, akkor majd jönnek ezek is a többi mellett olyan adagolásban, hogy ne feküdje meg a gyomrot túlságosan.

2023. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt nagyon utálom, mikor valaki nem érti, hol van, de beleszól, mintha okos lenne. Itt, aki a phrasal verb-eket tanulni akarja, az a kérdező, nem én. Én neki segítettem, hogy úri passzióját kiélhesse. És én előbb le is írtam, hogy az angol nyelvet kell használni...
2023. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!