Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol igeidők használatára...

Az angol igeidők használatára létezik valami jó módszer?

Figyelt kérdés
Tudom kivülről a szabályokat és általában ki is találom melyiket kell éppen használni ha át tudom gondolni előtte. A mindennapi használatban viszont erre se idő se lehetőség nincs.

2023. júl. 19. 20:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Mint egy másik kérdésnél írtam, három igeidőnél sosem lesz ez a magyarnak 100 %-os, de a többi meg pofonegyszerű szerintem.

Egyébként sokkal több oldalról lehet ezt megtámadni. Például azt rendszerezni, hogy milyen határozószókkal járnak az egyes igeidők. Nem kell ezt a munkát már elvégezni (bár az lenne az igazi, akkor kezdene igazán javulni a helyzet, ha észt is beletenne a kérdező a fejlődési szándékba [ez a hajlandóság még nem látszik a megnyilvánulásaiból :D ]), ezer helyen olvasható a gyűjtés, pont a nyelvtanulókat segítendő.

2023. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ahogy írták már, ez csak gyakorlással fejlődik. Írásbeli feladatokkal éa szóbeli beszéddel gyakorolj.


Én azt tudom tanácsolni, hogy minden igeidőre tanulj meg egy példamondatot! Ha ez megvan, akkor más szövegkörnyezetben már könnyebb lesz használni.

2023. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ezen már túl van, tudja, érti a szabályokat, csak spontán nyelvhasználatkor nincs elég ideje átgondolni, hogy melyiket a sok közül, az a baja.
2023. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Értettem a kérdést. Az oké, hogy tudja. De amikor élesben használja akkor könnyebb egy példamondatot feleleveníteni, mint a nyelvtani szabályt átgondolni.
2023. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Az angol kisokos részletesen leírja ezeket a szabályokat.
2023. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Én egyébként sosem tanultam meg az igeidoket.

A mai napig magyarul nem tudnám elmondani hogy pontosan melyiknek melyik a neve és hogy pontosan mikor használjuk.


Nem emlékszem az angol előtti agyamra pedig 15 éves koromig egy szót nem tanultam.

Ehhez képest 5ös-re érettségiztem belőle(mondjuk az semmiség), éltem külföldön és mindenki csak dicséri az angolom

Környezetemben messze mindig én voltam belőle a legjobb


Szóval Szerintem nem olyan fontos ez a 12 igeido…

2023. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szóval Szerintem nem olyan fontos ez a 12 igeido…

Attól, mert te szeretsz a sárban fetrengeni, nem kell másokat lehúzni magad mellé.

2023. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nyilván nem a sárban fetreng, hanem remekül használja az igeidőket - csak épp elmagyarázni nem tudná, hogy mikor épp melyiket, meg tulajdonképpen hogyan is van ez az egész. Szóval úgy érti, hogy a 12 igeidő fontos, csak a mögötte levő elmélet bevágása nem az. És ez így is van.
2023. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Rendes vagy igazán, hogy megpróbálod mentegetni a butatököt, aki két igeidőt használ összesen, és persze, hogy megértik a felét, a másik felét meg kitalálják az anyanyelvűek.
2023. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mert az anyanyelvűek szerinted el tudnák magyarázni, hogy mit miért úgy mondanak, ahogy? Hát nem. De attól még jól mondják. És ő is külföldön is élt, tehát egy csomó minden nyilván csak úgy ráragadt, nem könyvből tanulta.
2023. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!