Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez a rövidke pár szó hogyan...

Ez a rövidke pár szó hogyan hangozna magyarul? (angol szöveg)

Figyelt kérdés

"((She had knitted sixteen of them,)) as the other housekeepers were wont to tell in awed voices."

Jól sejtem, hogy úgy lehetne értelmezni, hogy a többi háziasszony nem éppen boldogan ismerte volna el?


Előre is köszönöm a segítséget!:)



2023. júl. 22. 16:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

#10

Attól, hogy szerinted én primitív vagyok attól még helytelen és értelmetlen a "szokták volt". És nem érdekel, hogy mennyire régies-e vagy sem. Mai nyelvtani szabályok szerint ilyen nem létezik.

2023. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
#11 Azért a standard magyar sznoboskodást kerüljük. Valóban, a régmúlt már nem része a standard magyar dialektusnak. Ez nem jelenti azt, hogy helytelen és értelmetlen. Rengeteg más dialektus szerves része, és a mai napig használatos.
2023. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

#12

Azt mondjuk bizonyítanod sem ártana akkor. Mert attól, hogy egy emberke az interneten azt mondja, hogy "igen is helyes mert nyelvjárásokban használják" attól még bizonyíték nélkül sokat nem érsz vele. Ez kb olyan mintha a szomszéd néni egy pletykát mondana neked.


Azt meg azért mondtam, hogy nem érdekel engem, hogy régi-e mert modern magyarban akkor se lenne helyes. Az meg, hogy szerinted mit használnak tájszólásban, az nem vonatkozik az írott magyarra.

2023. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
x13, mondom, hogy primitív vagy. Nem olvastál még egy Jókait se. Ésígytovább, végtelen sorban.
2023. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jókai csókoltat:


igen megörüle, gondolván, milyen jól fog ő mulatni e messze földrül jött rokonnal, ki vele azonegy nyelvet beszéli; és kiálla előre a kapuban, s föltevé zöld bársonysipkáját, hogy legyen mivel köszönnie az érdemes vendégnek

2023. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%
Itt a lényeg az, hogy egyrészt fel nem ismerted, másrészt meg is tagadtad, hogy ez helyes lenne. Minden átlagosan művelt ember találkozott már vele, te meg lépfenézel. :D De az átlagosan nem művelt embernek is lehetne annyi esze, hogy utánanéz, mielőtt lépfenézik. :D
2023. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

"egyrészt fel nem ismerted ..."

... hogy én egy másik válaszoló vagyok...


"Minden átlagosan művelt ember..."

... különbséget tud tenni a ma használatos magyar nyelv, meg a Jókai által használt között és ha valaki azt kérdezi 2023-ban, hogy egy bizonyos mondat hogyan hangozna magyarul, akkor nem Jókai nyelvén mondja, hanem mai magyar nyelven.

2023. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!