Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol tanulás autodidakta mód?

Angol tanulás autodidakta mód?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elég régóta próbálok olyan szinten megtanulni angolul, hogy Podcastet tudjak hallgatni, esetleg felirat nélkül nézni egy filmet stb..próbáltam több módon is, egy idő után minden bukó volt. Próbáltam úgy, hogy összeszedtem a nyelvtani részt, és aszerint nézni a mondatokat.


Próbáltam azt is amit itt is olvastam, hogy nézzek feliratosan filmet vagy sorozatot. Annyira lekötött a sztori hogy nem tudtam az angol szöveg és felirat közötti összefüggésre figyelni.

Megvettem a gyakorlatian angol könyveket is, de egyszerűen nem megy.


Ami esetleg érdekes lehet, hogy bár nyilván nem mindent, de nagyon sok angol mondatot el tudok olvasni és értelmezni azt, viszont visszafelé már nem megy. Tehát nem tudnám magamtól összerakni magyarról angolra.


Van valami tipp ami nektek is bejött ? Köszi mindenkinek!



2023. júl. 22. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarsz nyelvórákra menni? Fele annyi idő alatt megtanulhatsz középszinten, mint ami időt azzal töltöttél, hogy magadtól próbálj megtanulni csak hallás után.
2023. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tarsasag nelkul a kiejtest is nehezen fogod megtanulni, hiaba nezel angolul videokat vagy filmeket, senki sem fog kiszolni neked a filmbol, hogy ne igy ejtsd ki, hanem ugy. Iratkozz be legalabb alapfokra, aztan a tobbi mar konnyebben megy autodidakta modon, ha valoban csak filmeket akarsz nezni vagy podcastokat hallgatni.
2023. júl. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első és második! Ha megtehetném pénzügyileg azt, hogy angol tanárt fizessek, már rég megtettem volna. Sajnos nem tehetem, így marad a magam módja, amint megtalálom a számomra legmegfelelőbb módszert.
2023. júl. 23. 06:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Megvettem a gyakorlatian angol könyveket is, de egyszerűen nem megy."

Nem csak megvenni kell könyveket, hanem végig is csinálni őket hanganyagokkal együtt, a megoldókulcsokban folyamatosan ellenőrizve magad és csak akkor továbblépve, ha már elég jó eredményt elértél, stb.

Itt nézz körül:

[link]

2023. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magántanárt fizetned, csoportos órákon is meg lehet tanulni egy nyelvet.
2023. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Annyira lekötött a sztori hogy nem tudtam az angol szöveg és felirat közötti összefüggésre figyelni."


Érdemesebb lehet olyan filmeket keresni, amiknek nem annyira összetett a sztorija, akár már ismered eleve, vagy a helyzetekből könnyen megfejthető. Így nem vagy annyira elveszve a sztoriban, ha nem értesz mindent, viszont jobban tudsz figyelni a szövegre.


Nézz olyan filmeket, amiket már eleve láttál (akár többször is) és nagy vonalakban meg van a sztori, de szó szerint azért nem tudod, hogy ki mit mond - mert ott már zavaró lehet, hogy a szájszinkron, szótagszám és egyéb fordítási nehézségek miatt magyarul nem mindig pont ugyanaz a szöveg, mint amit eredetileg.


Könnyedebb, szórakoztatóbb, kevésbé összetett filmekkel, sőt akár kimondottan rajzfilmekkel, gyerek mesékkel érdemes kezdeni. Hiába vagy te már jóval magasabb szellemi fejlettségi szinten egy gyereknél, a nyelvtudásod még nincs olyan szinten.

A meséknek a története, nyelvezete, nyelvtani szerkezete is egyszerűbb, mint a jóval komolyabb, összetettebb filmeké.


Egyébként azzal is próbálhatsz spórolni, hogy ismerősöktől kérsz segítséget, aki már beszél valamennyire/jól - bár egy képzett angoltanárral szemben nem biztos, hogy bárkinek a nyelvtudása sok segítség. Sőt az is könnyen lehet, hogy többet árt azzal, hogy rossz módszerrel, hibás tudást vés be az emlékezetedbe, mint amennyit használ vele, hogy ingyen segít.

2023. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

"Annyira lekötött a sztori hogy nem tudtam az angol szöveg és felirat közötti összefüggésre figyelni."

Ezt otthon birtokolt változattal kell csinálni először, ahol mondatonként megállíthatod/visszapörgetheted.


"Megvettem a gyakorlatian angol könyveket is, de egyszerűen nem megy."

Nyilván a könyv a hibás. :D :D :D

2023. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"olyan szinten megtanulni angolul, hogy Podcastet tudjak hallgatni, esetleg felirat nélkül nézni egy filmet"

Az felsőfok feletti szint, azért oda tudatos munka kell, nem pedig az ide-oda kapkodás. Tudatos munka = nyelvtanfolyamok sora. Ha van tehetséged hozzá - bár akkor nem itt nyígnál - akkor az intermediate szint után rátérhetsz a továbbiak önálló tanulására, bár az már csak két szint.

2023. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

"Az felsőfok feletti szint"

Nem. Angol nyelvű szövegeket hallgatni meg filmet nézni akármilyen szinten is lehet. Nyilván többet fog érteni, ha már jobban tudja a nyelvet, de pont attól (is) fog fejlődni a nyelvtudása, ha a tudásszintje fölötti nehézségű szövegeket is hallgat.

2023. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

De ő nem fejlődni akar, hanem élvezni a filmet...

Mennyi értelmetlen ember van.

2023. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!