Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol tanulás autodidakta mód?

Angol tanulás autodidakta mód?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elég régóta próbálok olyan szinten megtanulni angolul, hogy Podcastet tudjak hallgatni, esetleg felirat nélkül nézni egy filmet stb..próbáltam több módon is, egy idő után minden bukó volt. Próbáltam úgy, hogy összeszedtem a nyelvtani részt, és aszerint nézni a mondatokat.


Próbáltam azt is amit itt is olvastam, hogy nézzek feliratosan filmet vagy sorozatot. Annyira lekötött a sztori hogy nem tudtam az angol szöveg és felirat közötti összefüggésre figyelni.

Megvettem a gyakorlatian angol könyveket is, de egyszerűen nem megy.


Ami esetleg érdekes lehet, hogy bár nyilván nem mindent, de nagyon sok angol mondatot el tudok olvasni és értelmezni azt, viszont visszafelé már nem megy. Tehát nem tudnám magamtól összerakni magyarról angolra.


Van valami tipp ami nektek is bejött ? Köszi mindenkinek!



2023. júl. 22. 23:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Elég régóta próbálok olyan szinten megtanulni angolul, hogy Podcastet tudjak hallgatni, esetleg felirat nélkül nézni egy filmet"

Már most is meg tudsz nézni egy filmet felirat nélkül, ha akarsz.

2023. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"De ő nem fejlődni akar, hanem élvezni a filmet..."


Ahhoz előbb fel kell fejlődni arra a szintre. Előbb a munka és tanulás, aztán jön majd az élvezet.

2023. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ahhoz előbb fel kell fejlődni arra a szintre. Előbb a munka és tanulás, aztán jön majd az élvezet."

Erről beszélek, te értelmetlen. :D

2023. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!