Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha európai spanyolt tanulok...

Ha európai spanyolt tanulok nyelviskolában mivel csak ilyet tanítanak akkor Kolumbiában érteni fogom mit mondanak másnak illetve nekem? meg ők is érteni fogják amit mondani fogok nekik?

Figyelt kérdés
2023. júl. 24. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Ugyanaz a spanyol, csak vannak szlengek meg olyan kifejezések, ami vagy itt, vagy ott elterjedtebb. Ami leginkább különbség, az pár betű kiejtése. Pl. a yo az vagy "dzso" vagy "jo", ugyanígy a lluvia is vagy "dzsúviá", vagy "júviá". Vagy az amanecer "ámáneszer" vagy "ámánefer". Utóbbi az európai. Egyébként a chilei az, amire nagyon kell figyelni, de hamar megszokod ezeket.
2023. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Érteni fognak persze, csak szokatlan lesz nekik, hogy használod a többes szám második személyű névmást (vosotros) és az annak megfelelő igeragozást is. Kolumbiában az szinte nem létezik, tudják, hogy európai, de ők nem használják.

A kolumbiai spanyol eléggé jól érthető, nincsenek olyan "kiugrásai", mint pl. az argentinnak.

2023. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

A 2. válaszában van igazság, de teljesen. Kolumbiában töltöttem a nyáriszünet egyik hónapját, és sokszor csak néztem (vagy éppen ők) hogy mégis mit akarnak tőlem. Több európai soanyol szóra mást használnak, de például a "frigorífico" (hűtőszekrény) náluk csak hatalmas "hűtőházakra" szolgál, a boli (toll röviden) szó a nemiszervre...

Vosotros, és a hozzá tartozó ragozás tényleg nem létezik, de csak át kell állítanid az agyad, utána menni fog.

2023. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
18:04-es: én voltam a 15:20-as válaszoló. Kolumbiában nem, de pl. Costa Ricában jártam, és nem egy ember mondta, hogy a gyerekét úgy szoktatja, hogy más gyereket is "usted"-del szólítson meg, ami nekem (európai spanyolt tanultam intézményes keretek közt) irtó furcsa, mintha a gyerekek magázódnának. :)
2023. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

És íme látszik, hogy a pontozás és a válasz információtartalma semennyire sem függ össze.


(09:37-es és 15:20-as voltam)

2023. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!