Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen angol igeidő, mód ez?

Milyen angol igeidő, mód ez?

Figyelt kérdés

Magyarul kb ilyen mondat: Ha tanultál volna / tanulnod kellett volna,

akkor sikerült volna a vizsgád

Pl. You should/must have learned...

amire emlékszem, hogy should/must/would/could van benne, utána have majd az ige 3. alakja


A második amit nem tudok: If + past perfect, modal + present perfect.


Szóval ezek valami conditionalok?



2023. aug. 1. 00:47
 1/5 Rubina07 válasza:
100%

Igen. Feltételes módok.

0.: if + present simple,...present simple

1.: if + present simple,...will +infinitive

2.: if + past simple,...would + infinitive

3.: if + past perfect,...would + have + past participle (ige 3.alakja)

2023. aug. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És vannak ezek keveredései is.
2023. aug. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Angolban, ha van egy igeidő és ahhoz képest eggyel visszatolod a múltba, az többek között jelentheti azt, hogy egy nem valós szituáció van.


If I were you.. de nem vagyok te, hanem ha te lennék.

If I had known that. Ha tudtam volna (I knew a tudtam, de mivel ez tudtam volna, ezért még eggyel vissza van pakolva a múltba, ami pedig past perfect.)

Ez azért is érdekes, mert nem feltétlen csak feltételes módban van így..

If only, I wish stb.. + conditional lehet if nélkül is.

2023. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de még mindig nem világos a 4 közül melyik Conditional az említett 2 példamondatom:


Pl ezek: I shouldn't have drunk so much beer yesterday night. Ez Conditional 2.?


If + past perfect, modal + present perfect. Akkor ez Conditional 3:


Köszönöm a válaszokat

2023. aug. 1. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

"should/must/would/could van benne, utána have majd az ige 3. alakja"

Ezek lehetnek a módbeli segédigék múltra kiterjesztett értelmezései.

Az nem feltételes mód, hogy pofon kellett volna vágnia, nem kellett volna virágot vennie, bizonyára ott volt, elképzelhető, hogy már tegnap megérkezett, stb.


Azonban itt alaposan bele lehet mászni a jelentésekbe, mert ezek jelenthetnek valószínűséget is, ekkor a megtörtént múltat elemezzük, meg jelenthetnek képességet, kötelességet, hajlandóságot, ekkor inkább a valósággal szembeni meg nem történt múltról volna szó (unreal past), amihez könnye oda lehet csapni a feltételes mód mellékmondatát.

Ez nem annyira egy hanyagul odavetett gyakoris kérdés témája, hanem inkább elmélyült tanulmányozása a felsőfok környéki (netán akár C2 szintű) nyelvtannak.

2023. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!