Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A beás és a bukaresti román...

A beás és a bukaresti román nyelv kölcsönösen érthető?

Figyelt kérdés

2023. aug. 4. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Igen
2023. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
A román meg a roma teljesen különbözö nyelvek, kb olyna, mintha azt kérdeznéd, hoyg a magyar meg a mongol ugyanaz-e!
2023. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 UlfOrmson ***** válasza:
86%
#2: a beás cigány nyelv a román nyelv egy archaikus változata. Valószínűleg valamilyen szinten megértik egymást. Erdélyi, románul tudó ismerőseim mondták, hogy nagyvonalakban értik a beásokat
2023. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így kell rákeresni hogy Boyash, úgy sok találat lesz, mindjárt mutatok hanganyagokat


https://www.youtube.com/results?search_query=Boyash


Az Osisis kiadó régi belvárosi boltjában láttam még a 90-es években beás nyelvkönyvet.


Meg mutatták a Pödurö verde, pödura verde, noroku mine, noriku merzse cigány dalt is beás cigányul


Román nyelv alapján eléggé érthető lehet szerintem, bár én magam nem tudok annyira románul hogy megítéljem, de még én is meglátni velem benne a román eredetet, és az isemrős sorokat felismerem


A magyaroszági beások nyelvét meg védeni megmenteni, ahol meg lehet revitalizálni kellene, sok más kis nyelvvel, nyelvjárással együtt főleg a cigányok körében, itt nálunk is meg édes Erdélyben is


A Youtube mutat egy csomó jó meg érdekes gyűjtést is

2023. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!