Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Balaton neve tényleg szláv...

A Balaton neve tényleg szláv eredetű vagy csak politikailag motivált kitalációról van szó?

Figyelt kérdés

2023. aug. 4. 12:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez valami hülye hipotézis megfelelő bizonyíték és alátámasztottság nélkül. Más szóval áltudomány.
2023. aug. 4. 18:28
 12/18 A kérdező kommentje:
Ez neked tudomány, amit te itt összefröcsögsz? Mert ebben az van, semmi más.
2023. aug. 4. 19:08
 13/18 BringaManó ***** válasza:
100%

ne etesd a trollt... – pláne, ha csak bot...

én legalábbis, nem hinném, hogy ezeket a válaszokat, amelyek mostanában tömegesen potyognak ide (és amelyeknek a "szerzője" nyilván megegyezik ezével a blogéval: [link] ), ember gyártja és küldi...

2023. aug. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ebben semmi összeesküvés, az oroszban amit tanultam és egyébként más szláv nyelvekben is a mocsarat balotanak vagy blatonak mondják. A neve a mocsaras, ingoványos helyre utal. Azt is megnézheted, hogy a szláv nyelvű országok vagy ahol hagyományosan jelentősebb szláv nyelvű népesség élt tele vannak hasonló helynevekkel, víznevekkel. Pl. Blatnica/Blatnice/Balota/Bolota van elég sok Horvátországtól-Oroszországig.
2023. aug. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem szláv.
2023. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15: Hanem?
2023. aug. 7. 10:54
 17/18 anonim válasza:
0%

16/16 A kérdező kommentje:

15: Hanem?

------


Nehéz az agyad? Illír is volna, de így magyar is, hisz a magyar nyelv indogemrán és germán nyelv, de részletesen itt:


[link]


Ha neked ilyen Vorurteilod van, hogy hogy ilyen kérdést teszel fel? Jah, rakem, hogy te ezeket ide teszed, hogy a fingrsita libernyákizmusod boljadjon, viruljon, hogy más a hülye. Stak egy a baju, hogy ahogy látem, az te vagy, nem látsz, nem hallasz.

2023. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Nem szoktam személyeskedni, de germagyar "barátunk" jó érv a lobotómia mellett...
2023. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!