Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ajánlanátok jó angol és olasz...

Ajánlanátok jó angol és olasz nyelvkönyveket?

Figyelt kérdés

Angolból olyan könyvet szeretnék, ami átfogó képet ad a nyelvtanról. Amihez vissza tudok térni, és mint egy kézikönyvet tudok használni, ha valamit elfelejtek vagy nem értek.


(Jelenleg emelt szintű nyelvvizsgára is készülök.)


Olyan könyvnek is örülnék, ami segít az angol nyelv logikájának a megértésében. Sajnos nagyon nehezen áll rá az agyam, hiába értek meg mindent, hiába tudom a fontosabb nyelvtani szabályokat, gyakran előfordul, hogy magyar logika alapján próbálom felépíteni a mondataimat.


Olaszból még teljesen kezdő vagyok. Ott olyan könyvnek örülnék, ahol magyarul is le vannak írva az egyes szabályok.


Olasz esetében a szókincs fejlesztése is fontos lenne.



2023. aug. 4. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Thomson-Martinet: Practical English Grammar
2023. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy emelt szintű nyelvvizsga
2023. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Valóban nincs. Felsőfokú nyelvvizsgára gondoltam.


Véletlenül írtam így, de legközelebb átolvasom a kérdésem kiírás előtt.

2023. aug. 4. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem attól függ melyikre mész, célszerű a típusfeladatokat begyakorolni. Ha C1-re készülsz akkor szerintem a logikáját már bőven tudod
2023. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Murphy: English Grammar in Use - hiába intermediate a szintje, ugyanaz kell felsőfokra is, csak még pontosabban kell tudni használni mindent.
2023. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!