Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni beszélni?

Figyelt kérdés

Annyira gyűlölöm magam ezért, de egyszerűen képtelen vagyok megtanulni kommunikálni. Ha hozzám szólnak, hirtelen teljesen üres lesz a fejem és a legalapvetőbb dolgok és gondolatok sem jutnak az eszembe.

Több nyelvet is tanultam, mindegyikkel ugyanez a gondom.

Rádiót, tv-t stb-t értem, olvasni, szöveget érteni tudok nagyjából, de beszélni semmit sem. fogyatékos vagyok, és ez valami kompetenciaprobléma, igaz?

mit tudnék ez ellen tenni?

tényleg szó szerint gyűlölöm magam emiatt :(


2023. aug. 11. 18:53
 1/4 Lucifer-666 ***** válasza:

Mert nem érdekelnek mások, vagy rosszat gondolsz róluk.

Mit akarsz nekik mondani?

(úgyis nehéz beszélni, ha mondatokat nem tudsz összekapcsolni alapvető szavakkal pl. habár, és, vagy, annak ellenére stb...

2023. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogyatékosság ez, simán lehet egyszerű szorongás, akár gyerekkori bántalmazásból.


Én is szeretem a nyelveket, gyerekkorom óta fogalkozom a latinnal,továbbá őseim, dédszüleim, nagyszüleim délnémet nyelvével, meg szláv nyelvekkel, és gyerekkorom óta a mesterséges ynelvek is érdekelenek (eszpreantó, újabban meg a lojban, az ithkuil és a quenya). Szerencsére matematika iránti érdeklődést is megkímélték ezek a szrongásaim, úgyhogy ha nagy sokára is, de sikerült elhelyzkednem is.


A szorongáson pszichoterápia segíthet, főleg ha tényleg gyerekkori vrés- vagy egyéb rosszélmények vannak mögötte. Utána meg a kommunikáció magától megoldódik.

2023. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a második írja, szorongás lehet.


Esetleg még az, hogy nincs gyakorlatod. A beszéd is egy készség, amit gyakorolni kell. Ha nagyon nem jársz társaságba, akkor kopik.

2023. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez van :) Ahogy írták fentebb, ez szorongás. Valószínűleg félsz, hogy hibázol, maximalista vagy, nem akarsz beégni mások előtt, hogy esetleg rosszul fejezted ki magadat.
2023. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!