Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék végre megtanulni...

Hogyan tudnék végre megtanulni normálisan angolul (beszélni)?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalom a helyzetet: 10 évesen kerültem először kapcsolatba az angollal, de kb alig tanítottak valamit az általánosban, emiatt középiskolában a gyengébb csoportba kerültem, de ott legalább a sablonos kifejezéseket/mondatszerkezeteket megtanultam illetve a nyelvtant és kicsit bővült a szókincsem. 20 évesen megszereztem a legkönnyebb nehézségű szóbeli nyelvvizsgát, 2 év múlva pedig a legkönnyebb írásbeli részét is abszolváltam. Szóval jelenleg valahol egy szétszórt B1 szinten lehet a tudásom. Szöveget tudok fordítani google translattel (amúgy olvasva nem értek meg egy angol szöveget se teljesen) az angol youtube videókban pedig csak szórványosan értem meg egy-egy mondatot/"szóláncot". Kommunikálni pedig értelemszerűen nem merek (nem is tudok) a hiányos tudásom miatt. Most leszek 26 éves és reménytelennek érzem a helyzetet, hogy valaha is megtudom érteni az angolt. Többször voltam nyelvkurzuson, mindig átvertek (a nyelvttant nyomatták anélkül, hogy a szókincsem és beszédem fejlődött volna) és semmit nem fejlődött a tudásom. A jolly-joker feliratos filmeket is csak 5-10 másodpercenkénti szótározással tudom csak megérteni. Mondanátok nekem valami hasznos tanácsot?

2019. jún. 2. 22:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Nekem az angolom 90%-a feliratos filmekből/sorozatokból jön. Lényeg hogy ne görcsölj rá, ne úgy ülj le, hogy "Én akkor most angolul fogok tanulni" hanem indítsd el a filmet, rakd be alá a magyar feliratot aztán majd az agyad összepárosítja. Szókincset meg relatíve könnyű tanulni nem kell ahhoz kurzus. Ha más nem millió angolul tanulós app van androidra ami nagyrészt szókincset nyomat pl témakör szerint vagy valami.
2019. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Nekem is a filmek segítettek mert a nyelvtan összezavart az iskolában, nem kell mindent értened az elején a lényeg hogy összerakd a képet utána meg már ismerős lesz, kezdj szerintem inkább gyerek/tini filmekkel abban nem hiszem hogy sok bonyolult szó lesz aztán áttérhetsz mesékre mert ott a kiejtések miatt már nehezebb érteni majd filmek, dokumentumok, híradások ilyesmi. Aztán a végén nézhetsz trashy realytiket a szleng miatt:D Szerintem inkább angol feliratot használj még ha nehezebb is mert iszonyat sok szót félre fordítanak sajnos és nehogy rosszul rögződjön.
2019. jún. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pár dolgot tudok ajánlani, amelyek nekem segítettek:


- Effortless English hanganyag - előfizeted a weboldalán, vagy letöltöd az Ncore áruházból;

- Olyan munkahelyre menni dolgozni, ahol angolul kell kommunikálni legalább részben a kollégákkal;

- Angol társalgási klubba járni a beszédet gyakorolni. Én magam is alapítottam egyet az ismeretségi körömben például.

2019. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2: "Szerintem inkább angol feliratot használj még ha nehezebb is mert iszonyat sok szót félre fordítanak sajnos és nehogy rosszul rögződjön."


Akkor tényleg inkább jobb ha angol felirattal nézek mindent? Még akkor is ha a szöveg negyedét/harmadát értem csak meg?


#3: "Olyan munkahelyre menni dolgozni, ahol angolul kell kommunikálni legalább részben a kollégákkal"


Hát ez nem választás kérdése. 😅

Olyan munkahelyre csak akkor fognak felvenni, amikor már ez a kérdés okafogyottá válik számomra. Szóval köszi az okos tippet. 😑


"Angol társalgási klubba járni a beszédet gyakorolni"


Ennek a két végletét tapasztaltam eddig. Vagy a résztvevők annyira lúzerek, hogy egymással is csak makognak és nulla az előrejutás vagy pedig én lógok ki olyan szinten a csoportból, hogy a többiek nem tudnak normálisan kommunikálni velem.

2019. jún. 3. 11:28
 5/15 anonim ***** válasza:

"Hát ez nem választás kérdése. 😅"


Hát micsodáé? Nem te döntöd el, hogy hova mész interjúra?


"Olyan munkahelyre csak akkor fognak felvenni, amikor már ez a kérdés okafogyottá válik számomra."


A nyelvtudásnak vannak különböző szintjei, meg azon belül is, ha éppen gyakorlod az előtte való napokban akkor jobban megy, ha pár napot kihagysz, akkor meg rosszabbul.

Meg persze attól is függ, hogy mennyire vagy jó szakmailag. Én jó voltam, felvettek gyenge fluencyvel, és itt belejöttem.


De ha nem tetszik hasznos tanács, akkor természetesen jogodban áll tovább balfszkodni és panaszkodni az angolod miatt, ahelyett hogy lépnél a saját érdekedben.

2019. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5: Csak arra akartam rávilágítani, hogy azon munkahelyre, ahol valamilyen szinten megkövetelik az angolt, oda kivétel nélkül erős angol nyelvtudás kell. Ahol pedig nem szükséges az erős nyelvtudás oda pedig egyáltalán nem is kell. Köztes véglet nincs. Én IT területen tanulok és itt hatványozottan igaz, hogy vagy csak magyarul kell kommunikálni vagy pedig perfekt angol nyelvtudás szükséges az ügyféloldali hibaelhárításhoz és kapcsolattartáshoz. A szakmai angolt még csak-csak elmakognám valahogy csak sajnos folyékony nyelvtudás szükséges ilyen esetben nem pedig a szavak között történő kutakodás és google translate-ezés.
2019. jún. 3. 18:44
 7/15 anonim válasza:

"Akkor tényleg inkább jobb ha angol felirattal nézek mindent? Még akkor is ha a szöveg negyedét/harmadát értem csak meg?"


Igen, nehéz lesz elsőre de tényleg pár honap és jobban fogod érteni ráadásul ugye látod a szavakat leírva tehát az is rögzül! Meg tényleg akár kezdj kisgyerekeknek szóló dolgokkal nem szégyen de szerintem biztos többet tudsz

2019. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Semmiképpen ne angol felirattal nézd. Lehet hogy a magyart néha félrefordítják, de ha angollal nézed akkor megint ott lyukadsz ki hogy a felét nem érted. Ha majd azon a szinten leszel hogy szótárazás nélkül ki tudod következtetni a szavak jelentését a szövegkörnyezetből na akkor majd lehet szókincshez. Addig nulla értelme van.
2019. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Előző, nekem ez segített és diszleksziám is van ráadásul, én továbbra is azt mondom hogy a szavakat jó ha látod leírva közben. De nyilván majd ő eldönti melyik megy jobban, nem tudjuk milyen a szintje igazából.
2019. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vree ***** válasza:

Olvass könyveket egyazon szerzőtől olvasdőket sokszor újra. Lehetőleg olyantól, aki kedveli a nyelvi leleményeket, a választékos stilust, hogy minél több szóforfulatot tudjál abszolválni. Ezzel el tudsz jutni a folyékony mondat képzésig. Halgass videókat, filmeket, rádió/podcast adásokat, hogy a hallás utáni értés, az akcentusok is menjenek.


A folyékony akcentusmentes élőbeszéd és szövegértés nehezebb, ahhoz már anyanyelviekkel kellene rendszeresen kommunikálnod. Megfelelő munkahelye,, vagy külfüldi barátokkal, esetleg internetes kooperativ játékokkal, hangoschattel lehet próbálkozni.


#6 ez igaz, de azért nem feltétlen követelik meg RÖGTÖN egy magyar anyanyelvűtől, hogy hibátlanul beszéljen és halljon. Rendszerint van pár év betanulási idő, ezalatt részt veszel elég telefonbeszélgetésen, hogy ne essen ki a szöveg fele, amit telefonon hadar el valaki. Miközben hallgatsz valakit, próbáld meg egy .txt fájlba lejegyzetelni, amit mond. Jobb, mint egy szövegértéses vizsga.

2019. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!