Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudok nyelvet...

Miért nem tudok nyelvet megtanulni/beszélni?

Figyelt kérdés

Bármit megtanulok tényleg, de a nyelv az mumus.

Egyszerűen nem tudok kommunikálni, mintha egy szellemileg sérült próbálna meg beszélni.

A legnagyobb probléma pedig, hogy gyakran vagyok külföldön és mégsem tudom kamatoztatni. 20 év német és 15 év angol után siralmas. El nem adnak addig oké, de szeretnék normálisan beszélni, akár beszélgetest kezdeményezni másokkal. De így... Más pedig 1 év alatt magára szedi.

Mit nem csinálok jól? Mit kéne tennem, hogy használható nyelvtudásom legyen.


2023. jan. 23. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek nincs/ kevéssé jó a nyelvérzéke, de szorgalommal mindent lehet, ha eddig egyedül nem ment, akkor egy magántanárt ajánlanék aki csak rád koncentrál.


Húgomnak is nagyon nehezen megy az angol tanulás, de a magántanár nagyon sokat segített neki.

2023. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

nem tudok nyelvet megtanulni

---------------


Olyan hang, hogy tanul nem vahn, de egal. Nem beszéled, nem tudod, az vahn attól, hogy a magyar nyelv nem fingár nyelv, hanem indogemrán és germán nyelv, de igenstak elkúrhatták az agyad az iskolában.

Voltál iskolában így nem lehet.

2023. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 fersk ***** válasza:
68%

#2-es:

Ismét tolmácsot kérek! Ennél még a Dörrög Zultánn is érthetőbben ír...

2023. jan. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

3/3 fersk ***** válasza:


#2-es:


Ismét tolmácsot kérek!

---------


Kérem.... Nehéz neked így a magyar. Bé de racionálisan írom.

2023. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Voltál iskolában így nem lehet.

-----------


Igen egy vessző elmaradt: Voltál iskolában, így nem lehet.

-----------

is érthetőbben ír...


Olyan hang nem vahn, stak er és ár stuma. Magyarul verstehen a rakni.

De ha nem rakod, úgy nem vahn rációd, vagyis rended. Ha egy a ra és re stumból rakód, és a másik is, úgy ha nem rakod, úgy rended, vagyis rációd nem vahn.

2023. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az csak alom, hogy mas egy ev alatt magara veszi.

Persze, korulirassal, dadogassal, vakkantassal, igen.

2023. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xp ali ***** válasza:
Mert nem jó módszerrel tanulsz nyelvet. A régi magyar módszer, hogy kitalálod, h mit akarsz mondani, lefordítod helyesen szavanként majd rendbe teszed nyelvtanilag és kimondod. Erre mér az összes 2 nyelvű nyelvvizsga. Na, így pont nem fogsz tudni beszélni. (De remek műfordításokat készíthetsz idegen nyelvről a sajátodra.) Ha beszélni akarsz, akkor az adott nyelven kell gondolkodni. Nem szavakat tanulni magyar-külföldi párokként; hanem mondatokat, kifejezéseket a gondolataidra érzéseidre. Ha a dolgok megnevezésére szavakat tanulsz, akkor rágondolsz a dologra és csak a külföldi szót tanulod. A magyart nem. Nem is kell összekötni a magyar kifejezéssel. Én is 15+ év sikertelenség után kaptam ezt a tippet egy lengyel tanárnőtől. Akkor meg is tanultam 1 év alatt alapfokon lengyelül, ami a legnehezebb szláv nyelv. Nehezebb, mint az orosz. Beszélgetni is tudtam ezzel módszerrel. Aztán így kezdtem újra tanulni az angolt. Mostmár beszélek angolul. Sőt van, amire nem is tudok olyan jó magyar kifejezést, mint angolt, mert azok a dolgok úgy vannak a fejemben és max lefordítani tudom magyarra, ami időnként pont annyira béna, mint amikor a magyar mondataimat fordítottam angolra és így akartam beszélni.
2023. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xp ali ***** válasza:
Az előző vagyok. Azért kezdtem 15+ év angol kudarc után lengyelül tanulni, mert kellett 1 nyelvvizsga a diplomához és a koliban a harmad-negyed éves lengyel erasmusosok olyan jól beszéltek magyarul, hogy elég sokáig rá se jöttünk, hogy nem magyarok. Már a másodévesek is megértettek szinte mindet, még az én hadarásomból is. Volt, akinek akcentusa sem volt. És többnyire nem voltak 2 nyelvű gyerekek, tényleg 0-ról kezdték. Az akkori lengyel barátnőmet, miután bemutatkozott, megjegyezte az öcsém, hogy olyan a neve mintha nem is magyar lenne. Nem kicsit esett le az álla, amikor nevetve mondta neki a bnőm, hogy ez ezért lehet, merthogy lengyel. :D Meg kellett mutatnia a személyiét, mert nem hitte el, hogy nem magyar, olyan szépen beszélt magyarul. Ezért voltam kíváncsi a módszertanukra. És tényleg működik. A nyelvi kurzusokon ezt mondák: "Ne gondolkodj magyarul. Lengyelül gondolkodj. Csak olyasmire gondolj, amit lengyelül tudsz."
2023. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2# germagyaros idióta ahogy látom már megint kezdi. Huszadjára pofázom el hogy a magyar finnugor nyelv fogd fel kérlek
2023. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!