Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell helyesen kiejteni...

Hogyan kell helyesen kiejteni azt, hogy Gautama Buddha? Illetve milyen nyelven írod, mondod? Mágadhi prakrit, páli, szanszkrit, tibeti nyelv?

Figyelt kérdés

Mármint melyik nyelven hogyan ejtik?

És magyarul?



2023. szept. 9. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szanszkritul: Gautama "au" hanggal, mint az autó szóban

páliul: Gótama hosszú ó-val

mágadhí: ha tippelnem kéne ott is Gótama, de nem vagyok biztos


A prákrit a középind nyelvek csoportjára vonatkozik, ezen belül található a páli és a mágadhí nyelv is.


Szanszkritul és páliul is Buddha, ez hosszú, hehezetes d-vel ejtendő, vagyis a dupla d kiejtésekor egy kis plusz levegőlöketet kell adni, ha így érthető.


Tibetiül a Buddha Szang-gye (írott alak: szangsz-rgjasz). Nem tudom, hogy használják-e a személynevével egyszerre, de belegondolva marha idétlenül hangzik. Javítsatok ki, ha tévedek.


Magyarul a Buddha kiejtése "butha". Nem buda, nem budda, nem búda.

2023. szept. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nahát, épp ma jutott eszembe, hogy erre a kérdésre már lehet, hogy nem kapok választ... Erre írtál. Nagyon örülök és köszönöm szépen az igen részletes válaszodat!

Amúgy én buddhának szoktam ejteni.

2023. szept. 17. 16:45
 3/3 A kérdező kommentje:

#1. Szia! Remélem, még benézel ide! A lentebbi kérdésre is tudsz válaszolni?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


Köszönöm szépen!

2023. szept. 26. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!