Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban a They/Themet, hogy...

Angolban a They/Themet, hogy kell gyakorlatban alkalmazni?

Figyelt kérdés
Tehát ugyanúgy mint ha he/she lenne csak they-t használok helyette, him/her helyett meg them? Tehát pl They is a beautiful person.

2023. okt. 29. 16:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Itt találtam egy cikket


[link]


az első táblázatban az első oszlop mutatja hogy ha ő az alany akkor milyen ragozásba kerül az ige


Nem volt itt egy rossz válasz sem, úgy látszik tényleg az are áll mögötte, viszont az igei állítmány lehet egyes számú (they are my child - ő az én gyerekem)


Érdekes hogy a magyarban, igaz egész más szerepben, de létezik hasonló ragozás ,,Ők az én népem'')

2023. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

- Ha a mondat alanya, akkor they, ha pedig a tárgya vagy például elöljárószó van előtte, akkor them: They like me, I like them. It was nice of them. / I got a message from them.


- Még ha egy személyre is utal alanyként, mindig az "are"-ral kell ragozni a they-t. Illetve, ha nem a létigéről van szó, akkor az -s nélküli alakokkal (they want és nem *they wants - pont ugyanezért, ugyanígy they are/they're és nem *they is).


- Ha nem tudjuk, hogy milyen nemű személyre utalunk (vagy ő milyen neműnek tekinti magát, esetleg egyik nemhez sem tartozónak érzi magát), akkor utalunk rá they/them-mel.

2023. nov. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

Akkor tulajdonképp ugyanazt a karriert futotta be a (singular) they, mint a (szinguláris) you a ,,thou'' háttérbe szorulása mellett.


Thou art my child

ennek párhuzamában a

You are my child


teljesen ugyanazt a végső logikát követi

2023. nov. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!