Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki végleg külföldre költözik...

Aki végleg külföldre költözik az veszít a magyar-tudásából is, nem?

Figyelt kérdés

Kb 4 éve jöttem ki és kint is tervezek maradni.

Itt a helyi nyelven és angolul élem a mindennapjaimat. Emellett még két másik nyelvet használok.


A magyart nem igazán, max családdal.


Azt vettem észre az utóbbi 1 évben, hogy néha kicsit dadogok magyarul és mintha a kiejtésem is változott volna.

Nem jutnak magyarul eszembe dolgok, hanem vagy a helyi nyelven vagy angolul.


Van hasonló tapasztalatotok?



nov. 24. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltétlenül. Az adott ember igényességén is múlik, meg hogy neki ez mennyire fontos.

Nagynéném 60 fölött van, 2 éves kora óta él külföldön. Választékosabban és szebben beszél magyarul, mint a legtöbb itthoni.

nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyban szitufüggő. Mi is kint élünk, családon belül magyarul beszélünk és vannak magyar barátaink is, így elég sokat beszélek magyarul.


De tény, hogy pl a munkámról, ahol ugye angol a nyelv, nehezen tudok magyarul beszélni.

nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit több, mint 3 éve élek külföldön, én nem tapasztaltam ezt. Előfordul, hogy egy kifejezés hamarabb jut eszembe angolul, de azért ezt nem észrevehető a beszédemen szerintem. Mondjuk én mindennap írok, olvasok és hallgatok dolgokat magyarul. Hiába nem élek már Magyarországon, szeretem követni a magyar közéletet és a politikát.
nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg szituáció függő! Én is most már 11 éve élek Osloban. Folyékonyan beszélek angolul és Norvégul is. De velem van a családom is akik szintén magyarok. És házon belül gyakran direkt magyarul beszélünk egymás közt. Igy a magyar nyelv sem vész el. De például unokabátyám aki Londonban él, immár 10 éve a családjával. Ők (unokabátyámék) már nem beszélnek magyarul. A véletlen beszélünk messengeren vagy Skypon akkor is már angolul beszélünk egymással. Pedig anno gyerekként magyarul beszéltünk. Szóval ez tényleg szituáció függő.
nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki tartósan külföldön csak külföldiek társaságában van, annak átáll az agya az ottani nyelvre, a magyar háttérbe szorul, viszont ha megint többet van magyarul beszélök között, akkor visszajön.
nov. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Talan a tudasbol nem, csak kesobb jutnak eszebe dolgok. En kb 7.5 eve elek kulfoldon, hetkoznap 3 nyelvet hasznalok napi szinten, hetvegen kettot. Utobbi idoben elofordul, hogy nem jut eszembe 1-2 szo magyarul, viszont nem felejtettem el oket, csak hirtelen hamarabb beugrik mas nyelven. Huzamosabb ido utan es esetleg nem hasznalva a magyar nyelvet viszont el tudom kepzelni, hogy felejt el az ember dolgokat.
nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30 éve élek külföldön. Nem felejtettem el magyarul. A családdal, barátokkal messengeren magytarul beszélek, sokat olvasok is.
nov. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!