Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvkönyvek angolra és németre?

Nyelvkönyvek angolra és németre?

Figyelt kérdés

Angolul B1 szinten olvasok, viszont a nyelvtan az nem megy nekem, szavak alapvetően mennek

Németben kezdő vagyok, se szavak, se nyelvtan. Örülnék, ha egy könyv tartalmazna középfokig megfelelő anyagot. Jó lenne az is, ha két könyvet ajánlotok, és az egyik nyelvtanról, a másik szavakról szól


Angolul és németül is egyedül tanulnék. Köszönöm!



nov. 25. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Angolból Dohár Péter Kis angol nyelvtan című könyvét szerezd be.
nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy ez az egyik amit már láttam előző kérdéseknél, németből meg

TSCHIRNER, ERWIN

Lextra: Német szókincs - A leggyakoribb szavak tematikus gyűjteménye

És

Német nyelvtani ABC gyakorlatokkal - + 44 teszt (letölthető megoldásokkal)

Ezt. Jó döntés lenne?

nov. 25. 20:02
 3/6 anonim válasza:
59%
A német nyelvtani ABC szerintem a nyelvtan elsajátításához nagyon jó. Több német tanárom is ajánlja és tanít is belőle. A többi könyvről nem tudok sajnos nyilatkozni.
nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod feltalálni a nyelvtanulást te magad? Fel van az már találva. Nyelvkönyvek, úgy hívják őket. Azt kérdezd, hogy azok közül melyikeket ajánljuk.

Angolból az Oxford University Press kiadványai mind megbízhatóak, amelyik szimpatikusabb, azt válaszd, vagy amelyikhez egyszerűbb hozzájutni: szerezd be hozzá a hanganyagot is, a megoldókulcsokat is, és oldd meg a feladatokat a könyvben is, a munkafüzetben is, hogy minden készséged párhuzamosan fejlődjön, ne csak "a nyelvtan" meg "a szókincs".

nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
66%
Német szavak megtanulásához a kreuzer füzeteket tudom ajánlani. Ez egy keresztrejtvény sorozat, ami egyre több és nehezebb szót gyakoroltat be. Persze ez nyelvtant nem tanít, de a szavakat szerintem könnyebb és szórakosztatóbb is így megtanulni
nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dinnye2 ***** válasza:
89%

Németből a Wir neu tankönyveket ajánlom nagyon.

#5, a kreuzer tényleg eszméletlenül jó! Rengeteg szót tanultam meg belőle! Bár ez a kérdezőnek nem nagyon segít, mert azt írta, hogy még nem tud németből szavakat. Mindegy, akkor majd, ha már tudsz valamennyi szót németül, kedves kérdező, akkor majd vegyél kreuzert!!!

dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!