Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki adna tippeket szótanulá...

Valaki adna tippeket szótanuláshoz?

Figyelt kérdés
Tehát van, hogy nézek valamit angol hanggal és angol felirattal, ha nem értek egy szót, kifejezést, akkor megállítom, megnézem és kiírom jegyzettömbbe. Így összejött vagy 400 szó, amiket szeretnék tudni, de nem olyan szinten, hogy "megírom a dolgozatot belőle aztán egy hét múlva elfelejtem háromnegyedét" :S De ugye így nem csak egy kategóriából vannak, hanem össze vissza. Hogyan tanulhatnám meg az ilyeneket? Nem szeretek szavakat tanulni :S
2010. okt. 20. 20:27
 1/9 anonim válasza:
56%

Hm, szerintem nem kéne fennakadnod minden egyes ismeretlen szónál, legfeljebb, ha már elvesztetted a fonalat a szövegben. Olvass sokat, nézz minél több filmet és "rád fog ragadni". Beszélgess külfödiekkel, az is sokat segít :)

(Úgy halottam minden szót minimum 17szer kell hallanod/olvasnod, hogy megjegyezd)

2010. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
A tanulás akkor gyors és könnyű, ha érzelem kötődik hozzá (tök jó, hogy a suliban ennek tökéletes ellentétét csinálják). Szóval próbáld valamihez kötni, ne csak egy fehér füzetlapon nézegesd.
2010. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Azért nem kell 17-szer, (hogy a fenébe jön ki ilyen szám?), akár három is elég lehet. De valóban minél többet olvasol, nézel, hallgatsz, annál többször fog visszaköszönni egy szó, és egy idő után már fel se fog tűnni, hogy ez valaha ismeretlen volt. De ha épp ráérsz, olvasgathatod a listádat hangosan, mondatba foglalhatod őket. És quizlet.com! Csak regisztrálni kell és beírni a szavakat két nyelven vagy esetleg szómagyarázattal, és az oldal gondoskodik róla, hogy garantáltan ne felejtsd el őket.
2010. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Macskajós válasza:
Én csoportosítom végződés szerint (pl:. painter, waiter vagy deracinate, doctrinate)
2010. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Valaki adna tippeket szótanuláshoz?"


Szavakat a leghatékonyabban szókártyás módszerrel ÉS sok olvasással együtt lehet tanulni. A filmnézés inkább a hallás utáni értés fejlesztésére jó, felirat NÉLKÜL persze. Van még 500 másik módszer, amikről kedélyesen el lehet cseverészni, de egyik sem olyan hatékony, mint a szókártya + sok olvasás.


Szókártyákat nemcsak papírra lehet csinálni, hanem ma már automatizálni lehet pl. az Anki programmal.


"nézek valamit angol hanggal és angol felirattal, ha nem értek egy szót, kifejezést, akkor megállítom, megnézem és kiírom jegyzettömbbe. Így összejött vagy 400 szó"


Akkor azokat szépen szókártyákra fel, bemagolni (kb. 10-20 nap), aztán újranézni a filmet - felirat NÉLKÜL.


ma 20:46


Ez igaz, de nem kötődhet az ember minden szóhoz érzelmileg. Ha meg csak a neki fontos szavakat tanulja meg, akkor nem lesz átfogó a tudása.

2010. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 23:01-kor íróhoz:

Nem olvasod te is 'véletlenül' Bálint öt év öt nyelv c. blogját? :)

2010. okt. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tegnap 23:26


Nem olvasom. Már találkoztam vele (folyton reklámozzák), bele is néztem, de szerintem ökörség.

2010. okt. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 03:06-kor írónak:


Te miért tartod ökörségnek azt a blogot? Egyébként semmi közöm nincs nekem sem hozzá, csak egyszerűen megtaláltam, és néha olvasok bele.

Így mint attól független érdekelne a véleményed jobban kifejtve. Előre is köszi.

2010. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

13:13


Csodamódszer csodamódszer hátán, noha az egyetlen csodamódszer az, ha az ember nekiül és dolgozik. (OK, van, ami nem ennyire egyszerű, pl. a szókártyák módszere mögött tudományos kísérletek vannak, de ez is olyan téma, amit 10 perc alatt tudomásul lehet venni és kész.)


Véleményem szerint a blog nem a nyelvtanulásról szól, inkább valami lelki önmasszázs. A célkitűzés sem világos, hogy "öt év alatt öt nyelv". A nyelv eszköz, nem cél.

2010. okt. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!