Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol után német,orosz vagy...

Angol után német,orosz vagy olasz második nyelvnek?

Figyelt kérdés

Angol C1 után egy másik nyelvből is szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát.

Ez a három nyelv tetszik, mindegyikből vettem pár órát de nem tudok dönteni:

-német:

+műszaki területen előny

+sok német cég van itthon

+hasonló az angolhoz (szavak, mondatszerkezetek stb.)

-állítólag nehéz a nyelvtanja

-sokan beszélik itthon


-orosz:

+ritka nyelvnek számít

+többi szláv nyelv utána könnyebb

-nagyon nehéz a nyelvtanja állítólag


-olasz:

+könnyen ragadnak rám a szavak, egyszerű nyelv

-azt olvastam, hogy nincs sok haszna


A fentieken kívül a:

-német főképp a későbbi munkalehetőségek miatt tetszik

-az orosz a ritkasága és a nyelv szépsége miatt

-az olasz, hogy könnyen elérhető egy B2-es szint, szép a dallama


Ti melyiket ajánlanátok és miért?



dec. 4. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Spanyol. A fél világ beszéli.
dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Mi a célod a második nyelvvel?

Talán ez alapján lehetne választani. Én angol után olaszt tanultam, nem bántam meg, de való igaz, hogy ha az lett volna a fő szempont, hogy a második nyelv által előrébb jussak a karrieremben, akkor a némettel többre mentem volna. Az oroszról nem tudok nyilatkozni elfogulatlanul: én még az a generáció vagyok, akinek kötelező volt az orosz nyelvet tanulni általános iskolában. Meg is utáltatták velünk, ahogy illik... mára annyi maradt belőle, hogy el tudom olvasni a cirill betűs szövegeket, de kb. ennyi...

dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyelőre csak szeretnék egy második idegen nyelvet, ami később talán hasznos lehet!

dec. 4. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

#2

Akkor te valami nagyon eminens lehettel, nekem annyi maradt meg hogy nyiktonyeacusztvujet...vagy mi a rak. :)


En a kinait javaslom. El leszel vele egy darabig, utanna viszont fele annyi ido alatt meg fogsz tanulni barmilyen nyelvet. Allitolag...

dec. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Spanyol

Az orosz egy haszontalan nyelv, a németet a szolgák beszélik csak, magyarul beszélőknek illetlenség, ennyi erővel tanulj ugatni. Az olazs frankó, de akkor inkább spanyol.

dec. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a németnek vennéd talán hasznát is a munkában. Azt válaszd.

Ha a hasznosságot nézzük, akkor a francia is szóba jöhet. Nyelvtana hasonló az olaszhoz és a spanyolhoz. Sok szó is hasonló.

Ha csak úgy tanulnál, akkor az orosz. Szerintem nagyon szép nyelv. Viszont tényleg nagyon nehéz :)

dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
13%
Spanyol vagy német. Az olasz és az orosz hobbinak jó, haszna nincs, vagy nem sok. Francia dettó hasznoltalan. Gimiben franciát és oroszt tanultam, haszontalan szarok, pedig C1-m is van franciskából. Bár németül tanultam volna, vagy spanyolul! Németet most tanulom. Angolul tudok, szintén C1.
dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!