Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ebben az esetben 2 anyanyelvű...

Ebben az esetben 2 anyanyelvű lehet a gyerek?

Figyelt kérdés

Adott mondjuk egy szülő pár ahol az egyik szülő magyar szarmású a másik pedig Angliai.


Ha az egyik szülő csak magyarul a másik meg csak angolul beszél hozzá akkor előfordulhat, hogy 2 anyanyelvű lesz a gyerek.


Vagy ehhez azért kicsit több kell?


dec. 17. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor repülőn volt egy család, a két szülő magyar meg amerikai volt, elkezdtek magyarul beszélni a 3-4 éves kislányhoz, angolul válaszolt, valahol magyar mondatokat mondott, azon a nyelven amelyikkel könnyebben ki tudta magát fejezni. Volt egy bátyja is ott, ő végig magyarul beszélt hozzá. Rokonoknál van az, hogy anyuka magyar, apuka lengyel és egy harmadik országban élnek, 6-10 éves korukra a gyerekeik mind a 3 nyelvet beszélték
dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Létezik a gyerekkori többnyelvűség, az is, hogy valaki több nyelvet beszél anyanyelvi szinten, de az egyik nyelv mindig uralkodó, jellemzően az, amely környezetében felnő a gyerek. Nekem van több külföldi ismerősöm, ahol hiába jött ugyanonnan mindkét szülő, a gyerek akkor is full magyar lett.
dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

2 nyelvu lesz de azt a nyelvet beszéli majd jobban ahol élnek.

Mi amerika-magyar család vagyunk és kint élünk az USA-ban. A gyerek angolul beszél, magyarul 1-2 szót, kifejezést tud de egyértelműen az angolt preferálja mert azt hallja többször.

Több magyarral beszéltem kint és csak annak a gyereke tud folyékonyan magyarul akik Magyarországon is laktak, vagy pedig nagyon erőltették rájuk hogy magyarul beszéljenek, magyar órákra járatták, stb. A lenyeg hogy nagyon következetesnek kell lenni, különben nem fog tudni magyarul, max csak megérti amit mondanak neki. Olyannal is talalkoztam aki magyarul beszél a gyerekhez de csak angolul válaszol neki, egy szot sem akar mondani magyarul. Szerintem annak az illetonek a gyereke nem is jart meg Magyarorszagon sem.

dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3, 👍👍
dec. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!