Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy nyelvrokonság nem jelent...

Egy nyelvrokonság nem jelent feltétlenül rokonságot?

Figyelt kérdés
Néha elmélkedek magamban és igyekszek minél többet olvasni a történelemről, főleg az ókorról. Az európai nyelvek ugye az indoeurópai nyelvcsaládba tartoznak. Ebbe beletartoznak a germán, az újlatin, a balti, a szláv nylevek, mellette a görög, az albán, a perzsa nyelvek. Elvileg ezeknek a népeknek volt egy közös őshazája, ahol kialakult az alapnyelv és onnan vándoroltak szét a világban mindenfele? Pl a latinok és az etruszkok Trójából származatják magukat, a krétaiak is elvileg anatóliából származnak. Előttük akkor pl nem élt semmilyen nép azon a szigeten? De pl a kelta és germán nyelvek is egy nyelvcsaládba tartoznak. Ezek szerint minden európai rokona a másiknak csupán azért váltak úgymond külön, mert különböző területeken telepedtek le, más befolyást kaptak, elszigetelten fejlődtek? Ha valaki ezt el tudná nekem magyarázni, tudnék ilyenről beszélgetni azt nagyon megköszönném. Nagyon érdekel a történelem és soha nem tudom csillapítani a tudás szomjamat. Minél jobban beleások egy témába annál inkább megzavarodok és teljesen máshol jukadok ki, mint ahova jutni akartam.

dec. 22. 11:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem természetesen, mert lehetett nyelvcsere. A lappok finnugor nyelvet beszélnek példának okáért, de genetikailag nem tartoznak a finnugor népek közé, inkább Kelet-Szibéria és Kamcsatka népeihez állnak közel. A kirgizek Kirgizisztánban kipcsák-török nyelvet beszélnek, de csak átvették. Az eredeti nyelvük nekik is olyan volt mint a lappok őseinek, amit az említett Kelet-Szibériában és Kamcsatkán beszéltek illetve beszélnek. Kínában még van néhány ember, a jenyiszeijek, akik őskirgiz nyelvet beszélnek, de már ez kihalófélben van.
márc. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!