Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Latin vagy szláv nyelvet...

Latin vagy szláv nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Angol után szeretnék egy második nyelvet, amik tetszenek:

-olasz

-orosz

-szerb


TI melyiket ajánlanátok? Ahogy olvastam az olasz a legegyszerűbb (nyelvtanilag) az orosz most kérdéses, a szerb szerintem ritka nyelvtudás és az egész Balkánt megérteném - viszont nem is -annyira- keresett.



dec. 23. 23:35
 1/6 anonim válasza:
43%

No, každý z nás chce učiť jazyky.


Ja hovorím iným jazykom, aj urálskom.


Naša tvár vždy je pred očami, takže aby sme mohli hovoriť skvelé iným ľudom, z iných krajinách, musíme učit cez roky.

dec. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
82%
Nézd meg melyik tetszik neked és nézd meg, hogy melyiket tudnád használni is. Ha Olaszországba költöznél a téma lezárva, de olasz étteremben üzletvezetői állásnál is már adódik. Valahogy így nézd meg magadnak. Ha csak érdekelnének akkor is nézd meg, hogy melyik nyelven olvasnál vagy néznél videókat. Ha csak hobbi, akkor amelyik teccikkccckk :)
dec. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az angol az egyetlen nyelv, amit mindenképpen érdemes (sőt, muszáj) megtanulni. Minden egyéb nyelv hasznossága az életkörülményeidtől függ.
dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Angol és nèmet a leghasznosabb
dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Négyessel értek egyet
dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha olaszul megtanulsz, erted majd valamennyire a spanyolt, franciat, romant stb. es konnyu nyelv

a szerb es az orosz nehezebb, mint az olasz, a ketto kozul az orosz hasznosabb es azzal is eleg jol lehet erteni a deli szlavokat is, es lengyelek, csehek, szlovakok... na jo, nem NAGYON jol lehet erteni ezeket az orosszal, de valamennyire

az oroszok nem tudnak olyan tomegekben angolul, mint mondjuk a szerbek, es tobben is vannak, tehat hasznosabb


ha angolul jol tudsz, es csak hobbi lenne, akkor valaszd azt, amelyik jobban tetszik, vonzobb a nep kulturaja, gondolkodasa, sok jolkepzett tanar van a lakohelyeden, szinvonalas tankonyvekbol nagy valasztek es konnyen beszerezhetoek, illetve hova tervezel, amennyire latod, eletedben tobbet utazni / dolgozni.

en az angol utan oroszul tanultam, majd kizarolag "ez milyen szep nyelv" alapon megtanultam finnul es le is diplomaztam. a finn hasznossagi faktora majdnem nulla (kiveve ha valaki ott akar elni, de en nem). Megsem bantam meg egy percre sem, pedig nem egy konnyu nyelv. Az ember agyat erositi az nyelvtanulas, az tuti, a finn meg plane.


Olyat is csinalhatsz, hogy elkezded valamelyiket, megnezed milyen a tanar, a nyelv, a konyv, aztan a masikbol is egy "taster".

Lenyeg, hogy angolul tudjon mindenki nagyon jol.

dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!